"Luminor" Igaunijā emitē obligācijas €350 miljonu vērtībā

FOTO: Postimees

Banka "Luminor" Igaunijā emitējusi obligācijas, kuru vērtība ir 350 miljoni eiro, teikts trešdien publiskotajā bankas paziņojumā.

Šajā darījumā piedalījās investori no Baltijas un Ziemeļvalstīm, kā arī Lielbritānijas, Vācijas, Francijas un Polijas, ar kuriem "Luminor" vadība vairākas nedēļas veda sarunas par šo trīsgadīgo aizņēmumu.

Kopumā obligācijas ir iegādājušies investori no 14 valstīm.

Banka norāda, ka investori vēlējās iegādāties piedāvātos vērtspapīrus pat par vairāk nekā par 400 miljoniem eiro, kas ļāva "Luminor" panākt izdevīgus nosacījumus tam nepieciešamajam aizņemšanās apjomam jeb 350 miljoniem eiro.

Darījuma labvēlīgu norisi veicināja nesen piešķirtais kredītreitingu aģentūras "Moody’s" Provizoriskais prioritārais nenodrošinātais (MTN) reitings "Baa2" līmenī, kas ierindo "Luminor" vērtspapīrus zema riska investīciju kategorijā.

Obligācijas emitējusi "Luminor" banka Igaunijā, jo notiekošā pārrobežu apvienošanās procesa rezultāts būs viena banka ar galveno biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā. Apvienošanās noslēdzošais solis plānots 2019.gada janvārī.

"Tas, ka "Luminor" var izlaist obligācijas 350 miljonu eiro apmērā, piesaistot vairāk nekā 40 investorus no dažādām Eiropas valstīm, ir apliecinājums gan bankas panākumiem un biznesa izaugsmei, gan reģiona potenciālam kopumā," komentē "Luminor" vadītājs Erki Rāzuke.

Investīciju apjoms apliecina, ka "Luminor" ir finansiāli spēcīgs finanšu partneris un interesanta ieguldījumu iespēja gan Baltijas, gan starptautiskajiem investoriem. Obligāciju emisijai būs labvēlīga ietekme gan uz Igaunijas, gan Baltijas kopējo kapitāla tirgu, skaidro banka.

"Šis ir nozīmīgs solis, lai kļūtu par neatkarīgu vietēju finanšu partneri Baltijas valstīs," papildina Rāzuke.

Kā ziņots, 2017.gada oktobra sākumā Baltijas valstīs darbu sāka "Nordea Bank" un DNB apvienotā banka "Luminor Bank". Latvijā apvienošanās procesā "Nordea Bank" Latvijas filiāle nodeva aktīvus "DNB Bankai", kura mainīja nosaukumu pret "Luminor Bank".

Pēc aktīvu apmēra "Luminor Bank" šogad jūnija beigās bija otra lielākā banka Latvijā.

Šogad marta beigās tika parakstīts Latvijā, Lietuvā un Igaunijā strādājošo "Luminor Bank" apvienošanas līgums. Pārrobežu apvienošanās paredz, ka Latvijā un Lietuvā strādājošās "Luminor Bank" pievienos Igaunijas "Luminor Bank". Pēc apvienošanās Igaunijas "Luminor Bank" darbosies Latvijā un Lietuvā ar filiāļu starpniecību.

Uz augšu