Ušakovs: Prezidentam būtu jādod iespēja izveidot valdību "Saskaņas" premjera kandidātam

"Saskaņas" līderis Nils Ušakovs

FOTO: LETA

Valsts prezidentam Raimondam Vējonim būtu jānominē "Saskaņas" izvirzītais premjera amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda "Saskaņas" līderis Nils Ušakovs.

Politiķis sacīja, ka tas būtu vienīgais pareizais un no demokrātijas viedokļa pieņemamais lēmums, jo "Saskaņa" Saeimas vēlēšanās saņēmusi lielāku pilsoņu atbalstu.

Ušakovs jau iepriekš pauda, ka neviena iespējamas koalīcijas kombinācija bez "Saskaņas" nebūs rīcībspējīga un stabila.

Pašlaik "Saskaņa" valdības veidošanas sarunās aktīvi netiek iesaistīta. Pagaidām uz sarunām "Saskaņu" aicinājusi tikai partija "KPV LV".

"KPV LV" premjera amata kandidāts Aldis Gobzems iepriekš pauda, ka šī tikšanās notikšot "konsultāciju formātā", kas gan ir atšķirīgs formāts no valdības veidošanas sarunām. Šāda tikšanās notikšot, jo "KPV LV" vēlētājiem solījusi iepazīstināt visas parlamentā pārstāvētās partijas ar savu programmu.

Arī "KPV LV" līderis Artuss Kaimiņš aģentūrai LETA pauda, ka "KPV LV" kā partijai, kura ir uzvarējusi vēlēšanās tā dēvētājā centriskajā, centriski labējā jeb latviskajā spārnā, ir pienākums tikties ar visām Saeimā ievēlētajām partijām. "KPV LV" arī saviem vēlētājiem iepriekš apsolīja tikties ar visiem politiskajiem spēkiem, norādīja politiķis.

Kā ziņots, saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem "Saskaņa" nākamajā parlamentā ieguvusi 23 deputātu vietas, "KPV LV" un Jaunā konservatīvā partija - pa 16, "Attīstībai/Par" un nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - pa 13, Zaļo un zemnieku savienība - 11, bet "Jaunā Vienotība" - astoņas.

Uz augšu