Sv, 4.06.2023.

Pieaugusi zāļu lieltirgotavu realizācija

Eksperti nosauc iemeslus
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: LETA

Zāļu lieltirgotavu realizācijas pieaugums ir saistīts ar zāļu izvēles paplašināšanos un kompensējamo medikamentu budžeta pieaugumu, skaidro Zāļu valsts aģentūra (ZVA).

Kā norāda ZVA, ik mēnesi aģentūra saņem informāciju par to, ka sākts izplatīt kādas Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, kas ir reģistrētas nesen vai reģistrētas jau agrāk, bet iepriekš netika izplatītas, tādējādi paplašinot zāļu izvēli Latvijas pacientiem. Piemēram, no šī gada janvāra līdz septembrim ZVA saņēma ziņojumus par to, ka Latvijā sākts izplatīt vidēji 15 zāles mēnesī.

ZVA norādīja, ka Latvijai piemērota atlaide reģistrācijas maksai par paralēli izplatītām zālēm. Salīdzinot 2018.gada jūliju ar 2017.gada jūliju, par 2% jeb par 12 zālēm pieaugusi Eiropā centralizēti reģistrēto zāļu pieejamība, kas nozīmē to, ka Latvijas pacientiem kļuvušas pieejamas tādas zāles, kas reģistrētas Eiropas Zāļu aģentūrā centralizēti, bet iepriekš netika izplatītas Latvijā. Uzlabojusies pieejamība zālēm, kas paredzētas bērniem ar retas formas epilepsiju un multiplās sklerozes slimniekiem, norāda aģentūrā.

Vēl viens iemesls, kāpēc zāļu lieltirgotavu realizācijas apjoms pieaudzis, esot pērn palielinātais kompensējamo zāļu budžets, kas nodrošinājis iespēju kompensēt lielāku skaitu un dārgākas zāles, kā rezultātā pieaudzis to pacientu skaits, kas lieto šīs zāles.

Jau ziņots, ka zāļu lieltirgotavas šogad augustā Latvijā realizējušas zāles 37,85 miljonu eiro apmērā, kas ir par 19,7% vairāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā, liecina Zāļu valsts aģentūras dati. Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi - jūliju - zāļu realizācijas apmērs audzis par 7,3%.

2018.gada augustā zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas kopumā 3,78 miljonus medikamentu iepakojumu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu