Stājas spēkā pielaidīgākas normas pret reiz atlaistu iekšlietu sistēmas darbinieku atjaunošanu darbā (7)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Rihards Kozlovskis
Rihards Kozlovskis Foto: F64

Šodien, 1. janvārī, stājas spēkā grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu dienesta gaitas likumā, kas paredz iespēju atjaunot darbā reiz atlaistus iekšlietu sistēmas darbiniekus, ja pēc personas atvaļināšanas dienas būs pagājuši vismaz pieci gadi.

Likumu izmaiņas nosaka, ka iestādes vadītājs varēs pieņemt dienestā šādas personas, ja pēc personas atvaļināšanas dienas būs pagājuši ne mazāk kā pieci gadi.

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) iepriekš skaidroja, ka grozījumi attieksies uz personām, kurām piemērots bargākais disciplinārsods - atvaļināšana no dienesta. Līdz šim likums noteica, ka pēc šī bargā soda personas iekšlietu dienestos vairs strādāt nevar, bet tagad tiks ieviesta pielaidīgāka attieksme un pēc piecu gadu termiņa tiks ieviestas iespējas atkārtoti vērtēt personu piemērotību darbam iekšlietu dienestos.

LIDA pozitīvi vērtē, ka ar grozījumiem likumdevējs sekojot "jaunākajām Satversmes tiesas atziņām - personai dzīves laikā ir iespēja mainīties", tomēr arodbiedrība vēlējās vēl pielaidīgāku attieksmi, proti, lai netiek noteikts universāls piecu gadu termiņš, bet gan katra darbinieka gadījums tiktu vērtēts atsevišķi, piesaistot psihologu, kas vērtētu, vai pēc soda saņemšanas persona ir labojusies.

Disciplinārsods - atvaļināšana no dienesta - parasti tiek piemērots par nopietniem pārkāpumiem, kas daļā gadījumu robežojas ar kriminālatbildības iestāšanos, piemēram, par kukuļa pieprasīšanu, automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, atrašanos dienesta vietā alkohola reibumā u.tml., taču LIDA ieskatā, tikai pēc izdarītā pārkāpuma rakstura nav korekti noteikt piecu gadu periodu aizliegumam ieņemt amatu dienestā.

LIDA uzskata, ka "katrs gadījums būtu izvērtējams atsevišķi - pilnībā individuāli, vērtējot piemērotā disciplinārsoda mijiedarbību ar turpmāk ieņemamā amata pienākumiem, neaprobežojot personas tiesības kandidēt amatam dienestā ar noteiktu termiņu, jo šādu termiņu nav iespējams zinātniski vai kā citādi pamatot".

Komentāri (7)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu