Jaunzeme apstiprināta VID vadītāja amatā

Papildināts
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 9
VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme
VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme Foto: Valsts kanceleja

Ministru kabineta balsojumā otrdien lemts par labu Ievas Jaunzemes kļūšanai par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāju. Viņa VID vadītāja amatā iecelta uz pieciem gadiem.

Viņa uzsvēra, ka VID vadītājas amatā cer vadīt komandu, kas izturas ar cieņu pret godprātīgiem nodokļu maksātājiem, bet ar neiecietību pret nodokļu nemaksātājiem. "Tiem, kas atrod metodes, kā nemaksāt nodokļus, VID ir jāliek pretī savas metodes," teica Jaunzeme.

Tāpat viņa norādīja, ka nodokļu administrācijā nav plānots samazināt darbinieku skaitu, ņemot vērā, ka iepriekšējos gados no visām valsts pārvaldes iestādēm VID štats ticis samazināts visdrastiskāk - par aptuveni 300 cilvēkiem. "Tiem VID darbiniekiem, kuri strādā godprātīgi, nav pamata bažīties, bet tie darbinieki, kas nav godprātīgi... Es darīšu visu, lai VID reputācija būtu tīra," piebilda Jaunzeme.

Tajā paša laikā VID jaunieceltā vadītāja plāno cilvēkresursus novirzīt atsevišķu problēmu risināšanai, tāpēc viņas viens no pirmajiem uzdevumiem būs atrast ekspertu cīņai ar ēnu ekonomiku.

Savukārt finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) norādīja, ka Jaunzemei būs jāturpina iepriekšējās iestādes vadītājas Ilzes Cīrules sāktais darbs, attīstot VID kā servisa iestādi ar labvēlīgu attieksmi pret nodokļu maksātājiem un stingrību pret nodokļu nemaksātājiem.

Tāpat finanšu ministrs aicināja aktīvāk modernizēt VID darbu, turpināt iesāktās reformas, kā arī Jaunzemei būs jāizstrādā jauna VID darbības stratēģija.

Jaunzeme VID vadītāja amata konkursā uzvarēja, kad valdības vadītājs vēl bija Māris Kučinskis (ZZS). Toreizējā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) nesteidzās virzīt valdībā jautājumu par Jaunzemes apstiprināšanu amatā, atzīstot, ka jaunā VID vadītāja iecelšana atstājama jaunā Ministru kabineta kompetencē.

Jaunās valdības finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) iepriekš aģentūrai LETA pauda, ka nav iemeslu Jaunzemi neapstiprināt VID vadītājas amatā.

"Jā, viennozīmīgi virzīšu Jaunzemi apstiprināšanai VID vadītājas amatā. Ir noticis amata konkurss, kurā Jaunzeme uzvarēja ar lielu pārsvaru, turklāt neredzu nevienu iemeslu, kas man liegtu virzīt viņu amatam," pauda ministrs.

Jaunzeme līdz šim bijusi Ekonomikas ministrijas Administrācijas vadītāja, bet iepriekš viņa bijusi valsts sekretāre Labklājības ministrijā. Tāpat potenciālā VID ģenerāldirektore sešus gadus vadīja Konkurences padomi, bet pirms tam bija padomniece Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā. Jaunzeme arī četrus gadus bija ģenerāldirektore Latvijas Darba devēju konfederācijā.

VID ģenerāldirektora amata kandidātei ir biznesa vadības maģistra grāds un arī Ekonomikas fakultātes ekonomista diploms, kas ar Akadēmiskās informācijas centra lēmumu pielīdzināts profesionālā maģistra grādam. Viņa pārvalda divas svešvalodas - angļu un krievu - un pamatzināšanu līmenī ir apguvusi vācu un franču valodu.

VID ģenerāldirektora amats kļuva vakants pēc tam, kad naktī uz 2018.gada 10.martu negaidīti nomira VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule. Viņa dienestu vadīja kopš 2016.gada novembra.

2018.gada 13.martā valdība par VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju iecēla VID ģenerāldirektora vietnieci nodokļu jomā, VID Nodokļu pārvaldes direktori Daci Pelēko.

Vēlāk uz VID vadītāja amatu tika izsludināts konkurss, kurā uzvarēja bijušais Latvijas Televīzijas valdes loceklis Māris Skujiņš, taču viņš savu kandidatūru atsauca pēc tam, publiski izskanēja bažas par viņa reputāciju. Skujiņš gan šīs bažas noraidīja, saucot tās par "melu kampaņu".

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 9

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu