No amata atbrīvo divus Daugavpils pašvaldības kapitālsabiedrību vadītājus

Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Pirmdien no amatiem atbrīvoti Daugavpils pašvaldības kapitālsabiedrību SIA "Daugavpils ūdens" un SIA "Sadzīves pakalpojumu kombināts" vadītāji, un uzņēmumus turpinās vadīt pagaidu valdes locekļi, kas darbu turpinās, kamēr konkursa kārtībā netiks atrasta jauna valde, pastāstīja pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S).

Mērs stāstīja, ka "Daugavpils ūdens" valdes loceklis Ģirts Kolendo no amata atbrīvots, pamatojoties uz ekspertīžu rezultātiem, kas apliecinājuši, ka pilsētā veidotas stihiskas izgāztuves kanalizācijas atkritumiem un fekālijām. Valsts policija un Valsts vides dienests (VVD) jau esot konstatējis vairākas šādas atkritumu apglabāšanas vietas, taču izmeklēšana vēl turpinās.

Komunālā uzņēmuma vadītāja pienākumus uz laiku pildīs Tehniskās nodaļas vadītāja Jeļena Lapinska. Elksniņš uzvēra, ka Lapinska ilgus gadus strādā uzņēmumā, viņai ir atbilstoša izglītība, tāpēc nevarot runāt par "politiskajiem ielikteņiem".

Savukārt "Sadzīves pakalpojumu kombināta" valdes loceklis Andrejs Jeršovs mēra uzticību zaudējis saistībā ar iespējamiem korupcijas riskiem. Elksniņš skaidroja, ka uzņēmuma vadītājs nespēj atrisināt jautājumu par sabiedriskās pirts darbības nodrošināšanu. Pirts esot uzcelta par pusmiljonu eiro, taču lietot to sāka, pirms ēka nodota ekspluatācijā. Darbi objektā joprojām nav noslēgti, un pašvaldības uzņēmums iesūdzējis būvnieku - SIA "Lagron" - tiesā, taču neprasa mantisko zaudējumu atlīdzināšanu. Tas, pēc mēra domām, norāda uz koruptīvām darbībām. Pēc viņa teiktā, Jeršovs arī "vairāk nekā mēnesi nav rādījies darbā".

Jeršova vietā amatā uz laiku iecelts Māris Voitāns, kurš iepriekš strādājis par grāmatvedi-auditoru.

Elksniņš apgalvoja, ka uz abiem amatiem tiks rīkots konkurss. Daugavpils mērs neslēpa, ka tiek vērtēta visu kapitālsabiedrību amatpersonu darbība, taču atteicās prognozēt, vai gaidāmas vēl kādas izmaiņas.

Jau vēstīts, ka pirmdien tika sasauktas "Daugavpils ūdens" un "Sadzīves pakalpojumu kombināts" akcionāru ārkārtas sapulces valdes locekļu atsaukšanai un jaunu iecelšanai.

"Daugavpils ūdens" darbības izvērtēšana sākta jau februāra sākumā, kad, reaģējot uz iedzīvotāju sūdzību, Daugavpils dome sadarbībā ar policiju un VVD konstatēja, iespējams, pretlikumīgas darbības, kas piesārņo apkārtējo vidi Daugavpils administratīvajā teritorijā. Domē secināts, ka tās kapitālsabiedrība "Daugavpils ūdens" ilgākā laika periodā veidojusi nesankcionētas atkritumu apglabāšanas vietas, aprokot tajās bīstamos sadzīves atkritumus.

Par atklāto pārkāpumu VVD Daugavpils Reģionālā vides pārvalde uzsākusi administratīvo lietvedību, kuras laikā tiks noskaidroti lietas apstākļi. Sākotnējā notikuma vietas apskate liecināja, ka būtisks kaitējums videi nav nodarīts.

Arī uzņēmumā tika sākta dienesta pārbaude, un uz tās laiku no amata atstādināja atbildīgo amatpersonu, kas ar savu parakstu ļāvusi veikt atkritumu izkraušanu - tehnisko direktoru.

Piektdien uzņēmuma vadība tika izklāstījusi savu redzējumu saistībā ar domes vadības pārmetumiem par vides piesārņošanu Spaļu ielā. Izplatītajā paziņojumā uzņēmums skaidro, ka 4.februārī Ūdensvada un kanalizācijas tīklu nodaļas darbinieki izpildīja uzņēmuma klienta oficiālo pieteikumu par smilts ķērāja tīrīšanu. Savāktās smiltis izvestas uz Spaļu ielas rajonu pagaidu uzglabāšanai saskaņā ar Komunālās saimniecības pārvaldes atļauju.

Uzņēmumā apgalvo, ka Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "Bior" diagnostikas centra veiktās analīzes rezultāts norāda uz to, ka Spaļu ielas rajonā atlasītā paraugā cieto suspendēto vielu saturs ir tipisks smilts pulpai jeb smiltij, kas ir atšķaidīta ar ūdeni, un nevar radīt negatīvas sekas apkārtējai videi. Tādējādi testējamais materiāls neesot klasificējams kā notekūdeņi.

Uz augšu