Koalīcija pārrunās jautājumu par iespējamu "aplokšņu algu" izmaksu Petravičas vīra uzņēmumā

Labklājības ministre Ramona Petraviča

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Valdošās koalīcijas partijas pirmdien, 4.martā, pārrunās jautājumu par publiski izskanējušo informāciju par iespējamu "aplokšņu algu" izmaksu labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) vīram Aleksandram Petravičam piederošajā uzņēmumā SIA "Monēta".

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) preses sekretārs Sandris Sabajevs apliecināja, ka šo jautājumu paredzēts pārrunāt.

Kariņš iepriekš arī pauda, ka šī informācija jāvērtē sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID). "Manuprāt, ministrei ir jāsadarbojas ar VID un jāskaidro - ir vai nav maksātas "aplokšņu algas". Par to ir nepieciešama skaidrība," uzsvēra Kariņš.

Pie premjera ar jautājumu par valdības attieksmi pret aplokšņu algas maksājumiem vērsās arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti. Viņi norāda, ka skaidra un kritiska attieksme no premjera pret kolēģiem būtu apliecinājums, ka deklarācijā iekļautais punkts par ēnu ekonomikas apkarošanu tiks izpildīts.

Kā ziņots, mazumtirdzniecības un transporta pakalpojumu uzņēmumā SIA "Monēta", kas pieder Petravičas vīram Aleksandram Petravičam, ir maksāta aplokšņu alga, apgalvojis bijušais uzņēmuma darbinieks Dainis Prātiņš. Petraviča šajā uzņēmumā iepriekš ieņēmusi finanšu vadītājas amatu.

Savukārt Petraviča atkārtoti noliedz "aplokšņu algu" maksāšanu viņas vīram piederošā mazumtirdzniecības un transporta pakalpojumu uzņēmumā, uzsverot, ka "apmelojošu ziņu" dēļ no amata neatkāpsies.

Uz augšu