Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju aizturēta sešu cilvēku grupa

Ilustratīvs attēls

FOTO: Valsts policija/FLICKR

​Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbinieki šonedēļ aizturējuši sešu personu grupu, kas nodarbojās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, aģentūrai LETA pavēstīja VP pārstāve Simona Grāvīte.

Otrdien un trešdien ENAP darbinieki sadarbībā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas un apkarošanas dienestu un Valsts Ieņēmumu dienestu veica kriminālprocesuālās darbības vairākās Rīgas adresēs, tostarp kādā preču vairumtirdzniecības uzņēmumā, aizturot sešas personas.

Likumsargi veica 18 kratīšanas, kā rezultātā izņemtas 11 automašīnas, tostarp arī luksusa klases transportlīdzekļi, kā arī skaidra nauda, kuras apmērs vēl tiek skaidrots.

Minēto darbību rezultātā VP ir pārtraukusi kādas profesionālas organizētas grupas, kas nodarbojusies ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, darbību. Šī grupa savu noziedzīgo rīcību ilgu laiku realizēja Latvijas teritorijā. Nodarītie zaudējumi tautsaimniecībai tiek precizēti.

Šobrīd četrām personām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, bet divām personām tiesa piemērojusi drošības līdzekli - apcietinājumu. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Procesuālās darbības veiktas ENAP 2018.gadā sāktā kriminālprocesā, pēc Krimināllikuma 195.panta trešās daļas, proti, par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Uz augšu