Par mēģinājumu ar pieciem eiro piekukuļot robežsargus aizturēts Ukrainas pilsonis

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts robežsardzes amatpersonas svētdien Pāternieku robežkontroles punktā aizturējušas kādu Ukrainas pilsoni, kurš ar piecu eiro lielu kukuli centās piekukuļot tur strādājošos robežsargus, pavēstīja Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

Viņa skaidroja, ka veicot valsts robežu šķērsojošo personu un transportlīdzekļu robežpārbaudi, robežsargi konstatēja, ka Latvijā ar transportlīdzekli ieceļojošajam Ukrainas pilsonim nav veselības apdrošināšanas polises.

Lai šķērsotu valsts robežu bez visiem valsts robežas šķērsošanai nepieciešamajiem dokumentiem, transportlīdzekļa vadītājs robežsargiem deva kukuli piecu eiro apmērā.

Par kukuļdošanu pret 1964.gadā dzimušo Ukrainas pilsoni tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas, savukārt ar Krāslavas rajona prokuratūras prokurora priekšrakstu noziedzīgo nodarījumu paveikušajam vīrietim piemērots naudas sods desmit minimālo mēnešalgu jeb 4 300 eiro apmērā.

Pētersone piebilda, ka šogad šis ir otrais konstatētais kukuļdošanas gadījumus, savukārt pērn gada garumā robežsargi konstatējuši deviņus kukuļdošanas gadījumus.

Uz augšu