Pagājušajā nedēļā vidējā elektroenerģijas cena Baltijas valstīs palielinājās vidēji par 14 %

AS "Latvenergo" Pļaviņu hidroelektrostacijā (HES) pa atvērtajām slūžām aizplūst tūkstošiem tonnu Daugavas ūdens.

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" sistēmas elektroenerģijas cena pieauga par 4% līdz 39,42 eiro par megavatstundu (MWh), bet nedēļas vidējā elektroenerģijas cena Baltijas valstīs palielinājās vidēji par 14%, informēja "Latvenergo".

Tādējādi Latvijā un Lietuvā "spot" cenas bija 39,82 eiro/MWh, bet Igaunijā - 39,8 eiro/MWh.

Aizvadītajā nedēļā cenu pieaugumu ietekmēja gāzes un oglekļa emisijas kvotu cenu pieaugums, skaidroja "Latvenergo". Ziemeļvalstīs bija zemāka vēja staciju izstrāde, un apkopes darbu dēļ atomelektrostacijās bija samazināta izstrāde, salīdzinot ar nedēļu iepriekš.

Starpsavienojumā "Estlink 2" starp Somiju un Igauniju Baltijā nedēļas vidū bija neplānots pieejamās jaudas samazinājums par 18%. Savukārt plānoto remontdarbu dēļ starpsavienojumu jauda starp Latviju un Igauniju samazinājās par 46%.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, "Nord Pool" reģionā patēriņš samazinājās līdz 8106 gigavatstundām (GWh), bet izstrādes apjomi samazinājās līdz 7967 GWh.

Visās Baltijas valstīs bija patērētās elektroenerģijas apjoma samazinājums par 3%, un aizvadītajā nedēļā patērētas 523 GWh. Igaunijā patēriņš bija 158 GWh, tas ir par 3% mazāks nekā nedēļu iepriekš. Latvijā patēriņš samazinājās arī par 3% līdz 138 GWh, savukārt Lietuvā patērētās elektroenerģijas apjoma samazinājums pret iepriekšējo nedēļu bija par 3% līdz 228 GWh.

Pagājušajā nedēļā kopējais izstrādātais elektroenerģijas apjoms Baltijas valstīs samazinājās par 6% līdz 353 GWh. Latvijā izstrādes apjomi samazinājās par 20% līdz 133 GWh. Lietuvā un Igaunijā novērots izstrādātās elektroenerģijas pieaugums, kur Igaunijā ģenerācija pieauga par 1% līdz 134 GWh, un Lietuvā pieaugums bija par 12% līdz 87 GWh.

Izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 96%, Igaunijā 85%, un Lietuvā 38%, bet Baltijas valstīs kopumā tika saražoti 67% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma pagājušajā nedēļā.

Uz augšu