S, 28.01.2023.

Elksniņš vēlas skaidrojumu par lidostā veiktās pārmeklēšanas pamatojumu

Papildināts
TVNET/LETA
Elksniņš vēlas skaidrojumu par lidostā veiktās pārmeklēšanas pamatojumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 61
Andrejs Elksniņš
Andrejs Elksniņš Foto: Ieva Makare/LETA

Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (S) vērsīsies uzraugošajās iestādēs, lai saņemtu skaidrojumu par lidostā veiktās pārmeklēšanas pamatojumu, aģentūrai LETA sacīja Elksniņš.

"Viennozīmīgi, ka uzraugošajām iestādēm rakstīšu iesniegumu, lai saņemtu skaidrojumu - vai un kāds bija pamatojums veiktajai pārmeklēšanai, ko Valsts drošības dienesta (VDD) uzdevumā lidostā veica robežsargi un muitnieki," sacīja Elksniņš.

Vaicāts, vai pārmeklēšanas laikā kāda amatpersona ir stādījusies priekšā kā VDD darbinieks, Elksniņš atbildēja noliedzoši, tomēr uzsvēra, ka šīs darbības robežsargi un muitnieki veikuši pēc VDD izteikta lūguma.

Elksniņš arī norādīja, ka, viņaprāt, galvenais pārmeklēšanas mērķis bijis viņa makā esošo vizītkaršu apskate. Elksniņš gan aģentūrai LETA neatklāja, kas tās bija par vizītkartēm, un norādīja, ka pēc visiem komentāriem par veiktās pārmeklēšanas mērķi būtu jāvēršas VDD.

"Jebkurā gadījumā tas viss liecina par dienestu neprofesionalitāti. Ja specdienesti vēlējās noskaidrot, ar ko Maskavā komunicēju, tad viņu darbinieks varēja braukt man līdzi. Tomēr VDD šādu lūgumu neizteica. Tāpat no VDD puses nebija arī citu mēģinājumu sazināties vai aprunāties ar mani, lai noskaidrotu viņus interesējošos jautājumus," sacīja Elksniņš.

VDD pirmdien aģentūrai LETA atteicās komentēt Elksniņa piedzīvoto Rīgas lidostā.

Arī Valsts robežsardzes preses pārstāvē Kristīne Pētersone aģentūrai LETA nekomentēja, vai robežsardze bija iesaistīta Elksniņa un viņa partijas biedra, Rīgas vicemēra Vadima Baraņņika (S) pārbaudē. Pētersone vien vispārīgi paskaidroja, ka Valsts robežsardzes pamatfunkcija lidostas "Rīga" robežkontroles punktā ir veikt robežpārbaudes uz Šengenas zonas ārējās robežas, proti, veikt datorizētu pārbaudi visām ieceļojošām un izceļojošām personām, tostarp Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas un Šveices Konfederācijas pilsoņiem, kuri šķērso ārējo robežu.

Valsts robežu šķērsojošo personu mantu un bagāžas kontrole esot Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kompetence.

Tāpat Pētersone norādīja, ka Valsts robežsardzes amatpersonas atbilstoši savai kompetencei sadarbojas ar pārējiem kontroles dienestiem, lai novērstu iespējamus draudus sabiedriskajai kārtībai vai valsts iekšējai drošībai.

LETA jau ziņoja, ka pēc atgriešanās no Maskavā notikušā samita par transporta infrastruktūras attīstības jomu Elksniņu un viņa partijas biedru, Rīgas vicemēru Vadimu Baraņņiku Rīgas lidostā pārmeklējuši Valsts drošības dienesta (VDD) darbinieki, sociālajā tīklā "Facebook" svētdienas vakarā rakstīja Elksniņš.

"Specdienesti man un manam kolēģim Rīgas vicemēram sarīkoja kārtīgu kratīšanu," rakstīja Elksniņš.

Saskaņā ar Daugavpils mēra ziņoto, meklējot pierādījumus, kas apdraud valsts drošību, VDD darbinieki pārmeklējuši viņa bagāžu, un "tādas pašas darbības tika veiktas arī pret Rīgas vicemēru Vadimu Baraņņiku".

"Saprotams, ka nekas netika atrasts, bet procedūra norisinājās īpaši "teatralizēti" - robežsargs, kas atpazina mani pasu kontroles zonā, skriešus devās pie muitniekiem, tika piesaistīti suņi, pārcilāta apakšveļa, rūpīgi "izkratīta" visa bagāža, fotografētas vizītkartes (acīmredzot meklēja [Krievijas prezidenta Vladimira] Putina vizītkarti)," sašutis Elksniņš.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu