Pērn izdevies panākt plānoto nodarbināto skaita samazinājumu valsts pārvaldē

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis

FOTO: Sintija Zandersone / LETA

Kopš valsts pārvaldes reformas sākšanas nodarbināto skaits ministrijās un to padotības iestādēs ir samazināts vismaz par 2,52%, intervijā telekanāla LNT raidījumam "900 sekundes" teica Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Viņš skaidroja, ka šie ir dati, salīdzinot situāciju 2017.gada decembrī ar situāciju šogad janvārī. Reformas mērķis ir trīs gadu laikā, līdz 2020.gadam, nodarbināto skaitu kopumā samazināt par 6% jeb par 58 000 darbinieku, proti, katru gadu par 2%.

Starp ministrijām kā labos piemērus viņš izcēla Tieslietu ministriju, kur nodarbināto skaits samazināts vismaz par 4%, kā arī Labklājības ministriju - par 3%. Citskovskis uzsvēra, ka nav notikusi "mehāniska griešana", bet izmaiņas notikušas, pārskatot darba procesu.

Viņš piebilda, ka tuvākajā laikā Valsts kancelejas pārstāvji veiks detalizētas pārrunas ar visu ministriju pārstāvjiem par paveikto, kā arī spriedīs, kas nepieciešams reformas programmas pilnīgai izpildei.

Citskovskis atgādināja, ka darbinieku skaita samazināšanas dēļ ietaupītais finansējums atlīdzībai tiek atstāts ministriju rīcībā, kam arī jākalpo kā stimulam veikt reformas.

Valsts kancelejas direktors arī informēja, ka notiek darbs, lai rudenī Saeimā iesniegtu vienotu valsts pārvaldē strādājošo atlīdzības likumu. Ir paredzēts pārskatīt atlīdzības līmeni, tai skaitā mazināt piemaksu apjomu, tās faktiski iekļaujot atlīdzībā. Plānots arī pārskatīt dažādus sociālos labumus, viņš stāstīja.

Vaicāts, vai šogad ir plānots turpināt apzinātības treniņus valsts pārvaldē strādājošajiem, Citskovskis norādīja, ka Valsts kanceleja ir izvērtējusi šo mācību rezultātus un tie esot ļoti labi, kā arī ierēdņi esot mācības augstu novērtējuši. Patlaban tiek vērtēts, vai šīs programmas ietveros rudenī mācības turpināt.

"Ja gribam kolektīvu valsts pārvaldi, mums ir jāiegulda cilvēku apmācība un treniņos. Ja mēs ierēdni tikai lamājam un nesniedzam pienācīgu ieguldījumu viņa attīstībā, rezultātu nebūs. Visiem 21.gadsimtā ir jāiegulda savos darbiniekos, ja gribam rezultātu, un arī mēs to darīsim," pauda Valsts kancelejas vadītājs.

Iepriekš "Latvijas Avīze" vēstīja, ka Valsts kanceleja par vairākiem tūkstošiem eiro ir organizējusi apzinātības treniņus ierēdniecības augstākā līmeņa vadītājiem, lai tie apgūtu "sevis atrašanu", "pamošanos" un "ķermeņa skenēšanas meditāciju".

Uz augšu