"Viltus mantiniecei" piespriests cietumsods

FOTO: AP/Scanpix

Vācijas un Krievijas izcelsmes afēristei Anna Sorokinai, kurai bija izdevies pārliecināt Ņujorkas augstāko sabiedrību, ka viņa ir pārtikusi bagātību mantiniece, un nozagt vairāk nekā 200 000 dolāru, ASV tiesa ceturtdien piespriedusi līdz 12 gadiem cietumā.

Krievijas kravas auto šofera meita, kas kādu laiku dzīvojusi Vācijā, ierodoties ASV 2016.gadā, uzdevās par sabiedrības dāmu Annu Delviju, cerot izkrāpt miljoniem dolāru.

28 gadus vecā sieviete, kurai bija izdevies pārliecināt bankas izsniegt viņai aizdevumos tūkstošiem dolāru, tika atzīta par vainīgu vairākos apsūdzību punktos, arī par zādzību lielos apmēros un pakalpojumu zādzību.

2016. un 2017.gadā viņai izdevies bez maksas ceļot privātās lidmašīnās, un viņa dzīvojusi greznās Manhetenas viesnīcās, nemaksājot rēķinus, norādīja apsūdzības puse.

Sorokina bija nodomājusi atvērt elitāru naktsklubu un mākslas galeriju un mēģināja aizņemties 22 miljonus dolāru, lai šo ieceri īstenotu, kad bija pārliecinājusi kādu uzņēmēju nodrošināt viņai telpas Manhetenas prestižajā Parka avēnijā.

Vērienīgie plāni sabruka, kad viņa 2017.gada oktobrī tika apsūdzēta, ka nozagusi "aptuveni 275 000 dolāru, īstenojot vairākas shēmas".

Ņujorkas tiesnese Daiena Kīsela piesprieda Sorokinai no četriem līdz 12 gadiem cietumā, 24 000 dolāru naudassodu, turklāt viņai būs jāatlīdzina teju 200 000 dolāru.

Uz augšu