Lielākā daļa iedzīvotāju no depozīta sistēmas sagaida vairāk, nekā tā piedāvā

FOTO: AFP/SCANPIX

Kopumā 59,7% Latvijas iedzīvotāju plānoto dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu izprot slikti vai ļoti slikti, trešdien žurnālistiem sacīja sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Tikai 36% aptaujāto ir norādījuši, ka depozīta sistēmu izprot ļoti labi, vai drīzāk labi, bet 4,3% aptaujāto bija grūti atbildēt uz šo jautājumu.

Kaktiņš norādīja, ka liela daļa iedzīvotāju uzskata, ka depozīta sistēmā varēs nodot tādus iepakojumu veidus, kuri depozīta sistēmas pašreizējā plānā nemaz nav iekļauti.

"Iedzīvotāju ekspektācijas ir daudz augstākas un tas var sagādāt vilšanos plānotajā depozīta sistēmas modelī," sacīja Kaktiņš.

2019.gada aprīlī-maijā veiktajā pētījumā secināts, ka tikai 12% iedzīvotāju ļoti labi izprot to, kā darbosies dzērienu iepakojumu depozīta sistēma, drīzāk labi to izprot 24% aptaujāto, turpretī 26,5% depozīta sistēmu izprot ļoti slikti, bet 33,2% - drīzāk slikti.

Aplūkojot atbildes dažādās iedzīvotāju grupās, vērojams, ka salīdzinoši labāk to, kā darbosies dzērienu iepakojumu depozīta sistēma, pārzina jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem - kopumā 51% izprot labi, tostarp 18% - ļoti labi, 33% - drīzāk labi.

Pētījumā arī noskaidrots, ka iedzīvotāji ar zemiem ienākumiem plānoto depozīta sistēmu labi pārzina biežāk nekā iedzīvotāji ar augstākiem ienākumiem.

Pētījumā piedalījās 1005 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Uz augšu