Naktī Latvijā reģistrēti pāris tūkstoši zibeņu

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Vēlā pirmdienas vakarā un naktī uz otrdienu daudzviet Zemgalē, Vidzemē un Kurzemē īslaicīgi lija, vietām bija intensīvas lietusgāzes un pērkona negaiss, liecina meteoroloģiskā informācija.

Pērkona lietusgāzes galvenokārt skāra Zemgali, Olaines un Jūrmalas pusi, kā arī Rīgas jūras līča Kurzemes piekrasti, kur reģistrēta intensīvākā zibeņošana. Kopējais zibens uzplaiksnījumu skaits pārsniedzis divus tūkstošus.

Novērojumu stacijās Bauskā, Staļģenē un Mērsragā reģistrēti 8-10 milimetri nokrišņu, bet atbilstoši meteoroloģiskā radara datiem atsevišķās vietās lijis stiprāk.

Otrdienas rītā vietām valstī vēl īslaicīgi līst un ducina pērkons. Mākoņi daļēji sedz debesis, rīts ir visai saulains. Dominē lēns austrumu, dienvidaustrumu vējš.

Gaisa temperatūra saullēktā pazeminājās līdz +12..+17 grādiem, vietām piekrastē nekļuva vēsāk par +18 grādiem, - aizvadīta līdz šim siltākā nakts šajā gadā.

Rīgā naktī lija, vietām galvaspilsētā un tās apkaimē arī no rīta īslaicīgi līst, uz rietumiem no Rīgas vēl arī pēc pieciem rītā dārdēja pērkons. Austrumu, dienvidaustrumu vējš 3-7 metri sekundē, gaisa temperatūra īsi pēc saullēkta +17..+18 grādi.

Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien Latvijā bija +26..+29 grādi, vien Rīgas līča Kurzemes piekrastē +18..+24 grādi.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 20.maijā bija +28..+30 grādi daudzās valstīs, pat Somijā gaiss sakarsa līdz +28 grādiem, bet Kiprā - līdz +34 grādiem. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz otrdienu -6 grādi Vorkutā, Krievijā, un -7 grādi Alpu kalnos.

Uz augšu