Pk, 30.09.2022.

Valdība virza Dombrovski eirokomisāra amatam

LETA
Valdība virza Dombrovski eirokomisāra amatam
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Valdis Dombrovskis
Valdis Dombrovskis Foto: Reuters/ScanPix

Ministru kabinets otrdien lēma nominēt Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenta amatam līdzšinējo eirokomisāru Valdi Dombrovski (JV).

Vakar par Dombrovska virzīšanu EK komisāra amatam vienojās koalīciju veidojošās partijas, tāpēc šodien šī jautājuma izskatīšana tika iekļauta valdības sēdes dienaskārtībā.

Ministri atbalstīja sagatavoto rīkojuma projektu, kas paredz, ka EK locekļa amatam tiek virzīts bijušais Latvijas Ministru prezidents un pašreizējais EK priekšsēdētāja vietnieks Dombrovskis.

Valdība uzdeva Ārlietu ministrijai paziņot par Dombrovska virzīšanu amatam ES Padomes ģenerālsekretāram.

Šorīt pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) Dombrovskis žurnālistiem pauda, ka viņš arī turpmāk vēlas EK strādāt ar finanšu un ekonomikas jautājumiem.

Tāpat Dombrovskis atzina, ka viņš vēl nav izlēmis, vai pildīs eirokomisāra pienākumus līdz līdzšinējā EK prezidenta Žana Kloda Junkera pilnvaru beigām šā gada rudenī, vai tomēr šovasar stāsies jaunā Eiropas Parlamenta deputātu rindās.

"Šis jautājums ir dienaskārtībā, bet patlaban nekāda gala lēmuma nav, jo nav steigas. Nedēļu vai divas to izsvēršu un pieņemšu gala lēmumu," sacīja Dombrovskis.

Līgums par Eiropas Savienību (ES) nosaka, ka EK locekļus Eiropas Padome iesaka iecelt amatā, pamatojoties uz dalībvalstu ierosinājumiem.

Pašreizējo EK locekļu pilnvaru termiņš beidzas šā gada 31.oktobrī. Līgums par ES nosaka, ka ES Padome, vienojoties ar ievēlēto EK priekšsēdētāju, pieņem to pārējo personu sarakstu, ko tā iesaka iecelt par EK locekļiem. Tos izraugās, balstoties uz dalībvalstu ierosinājumiem.

Līdz ar to Latvijai ir jāizvirza kandidāts EK locekļa amatam. Līgums arī paredz, ka, izvēloties kandidātu, ir jāievēro nosacījums, ka EK locekļus izraugās, pamatojoties uz viņu vispārējo kompetenci un uzticību Eiropas idejai, un no tādu personu vidus, kuru neatkarība nav apšaubāma.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu