Baltijas ceļš Baibas atmiņās

Ilustratīvs foto

FOTO: Sputnik/Scanpix

1989. gada 23. augustā pulksten 19:00 aptuveni divi miljoni Baltijas valstu iedzīvotāju sadevās rokās, veidojot cilvēku ķēdi no Tallinas caur Rīgu līdz Viļņai. Atzīmējot Baltijas ceļa 30. gadadienu, "Postimees Grupp" portāli Latvijā "Tvnet" un "Apollo", Lietuvā "15min" un Igaunijā "Postimees" aicina iesaistīties vēsturē pirmajā virtuālajā Baltijas ceļā un izdzīvot Lietuvas, Latvijas un Igaunijas vēsturi, kā arī dalīties atmiņās par pieredzēto. Šodien publicējam Baibas Aprānes stāstu.

1989.gadā visi Latvijas iedzīvotāji zināja par akcijas "Baltijas ceļš" norisi un lielākā daļa iedzīvotāju, mani ieskaitot, piedalījās.

Tā kā man toreiz bija 14 gadi, tad piedalījos kopā ar savu ģimeni - vecākiem un brāļiem.

Pasākums bija ļoti emocionāls.

Diemžēl pēc dalības akcijā "Baltijas ceļš" citos neatkarības atjaunošanas pasākumos nepiedalījos. Lielā mērā to noteica mans tā brīža vecums un dzīves aktualitātes - mācījos skolā. Diemžēl ne dziedāju korī, ne dejoju tautas dejas un tāpēc nevienā bērnu un jauniešu kultūras pasākumā nepiedalījos.

Domāju, ka manas atmiņas ir līdzīgas daudzu citu cilvēku atmiņām - sadošanās rokās cilvēku ķēdē, kas stiepās no Igaunijas līdz Lietuvai.

Ceru, ka mūsdienu paaudzei nebūs vairs jāpiedalās neatkarības atjaunošanas pasākumos. Pieņemot, ka brīvība ir katra cilvēka, tautas, nācijas pašsaprotams stāvoklis.

Uz augšu