Pārskatīts NMPD sniegto maksas pakalpojumu cenrādis

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Otrdien Ministru kabineta sēdē apstiprinātas izmaiņas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta maksas pakalpojumu cenrādī no 1. septembra, pielāgojot to faktiskajām izmaksām. Veselības ministrija vērš uzmanību, ka tas neskar NMPD pamatfunkciju veikšanu – neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu iedzīvotājiem smagu, dzīvību apdraudošu veselības problēmu gadījumā, kas arī turpmāk būs valsts apmaksāta.

Lielākā daļa no maksas pakalpojumiem, kurus NMPD sniedz, ir medicīnas pakalpojumu nodrošināšana pēc iestāžu, uzņēmumu vai organizāciju pasūtījuma. Retos gadījumos maksas pakalpojumi tiek sniegti arī iedzīvotājiem, bet par to vienošanās tiek panākta pirms NMPD brigādes nosūtīšanas uz izsaukumu.

NMPD atbilstoši nolikumam sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem pirmsslimnīcas posmā smagu, dzīvību apdraudošu veselības problēmu gadījumā. Šādos izsaukumos palīdzība tiek nodrošināta bez maksas. Papildus tam NMPD sniedz arī maksas pakalpojumus - piemēram, nodrošina medicīnisko palīdzību masu pasākumos, plānveida medicīnisko transportēšanu, veic pirmās palīdzības pasniedzēju apmācību u.c.

NMPD sniegto maksas pakalpojumu izmaksas ir palielinājušās līdz ar NMPD darbinieku darba samaksas palielinājumu šogad. Līdz ar to bija nepieciešams pārskatīt arī maksas pakalpojumu cenrādi, lai dienestam nerastos zaudējumi.

Uz augšu