Ašeradens: "Vienotības" stājas atgūšana bija nevis brīnums, bet smaga darba rezultāts

Arvils Ašeradens. FOTO: Zane Bitere/LETA

Partijas "Vienotība" stājas atgūšana bija nevis brīnums, bet smaga darba rezultāts, šodien politiskā spēka kongresā sacīja tā vadītājs, Saeimas deputāts Arvils Ašeradens.

Ašeradens atgādināja, ka patlaban Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) kopā ar koalīcijas partneriem strādā pie nākamā gada budžeta, kā lielu un sarežģītu puzli liekot vienu pie otra priekšvēlēšanu solījumus, ultimātus, vajadzības, tādējādi būvējot svarīgāko politisko dokumentu.

Politiķis atgādināja, ka pēdējie gadi "Vienotībai" bijuši sarežģīti - politiskais spēks bija iekļuvusi intrigu atvarā, aktualizējot jautājumu "būt vai nebūt" jautājumu. Pieņemot vairākus smagus lēmumu, partijai izdevās piecelties no smaga klupiena - atgriezties politiskajā arēnā daudz pieredzējušākai un gudrākai, vērtēja Ašeradens.

"Daudzi varētu teikt, ka tas ir "Vienotības" piedzīvots brīnums. Mūsu reitings tagad jau pārsniedz 10%. Mēs esam pārstāvēti valdībā, esam uzņēmušies trauslas koalīcijas vadību. Mūsu primārais uzdevums ir ne tikai nepievilt uzticēšanos, bet visiem spēkiem to vairot. Tas nebija brīnums, ka atguvām stāju - tas ir smaga darba rezultāts," sacīja partijas vadītājs.

2

Viņaprāt, svarīgākie paveiktie darbi partijas atdzimšanā bija "Vienotības" jaunās vērtībdeklarācijas pieņemšana, reģionālo partiju atbalsts un Kariņa piekrišana kļūt par premjeru. "Attālināšanās no sākotnējām vērtībām kļuva par klupšanas akmeni. Spēja vienoties par vērtībām bija pamats jaunajai partiju apvienībai, saprotot, ka starp mums daudz kas ir tāds, kas mūs vieno, nevis šķeļ," sacīja Ašeradens.

Pirms 13.Saeimas vēlēšanām lielākais izaicinājums bija spēcīgs premjera amata kandidāts, pavēstīja politiķis, piebilstot, ka Kariņam nu ir izdevies izveidot vienu no komplicētākajām valdībām Latvijas vēsturē.

"Pateicoties smagam darba pārvarējām partijas eksistenciālo vērtību krīzi. "Vienotības" pienākums ir realizēt godīgu, profesionālu un atbildīgu politiku, lai spētu veidot Latvijas attīstības ceļa karti," pauda politiķis.

Ašeradens uzsvēra, ka 2020.gada budžets ir izaicinājums, kurā jāspēj piekāpties un rast savstarpējus kompromisus. "Situācija ir sarežģīta, bet tā ir atrisināma. Ikdienas sarežģījumos svarīgi vērtēt kopainu. Koalīcijā ir gan dziļas pretrunas, gan liels potenciāls lielām pārmaiņām. Koalīcijā ir kopīga vēlme pēc labām pārmaiņām," vērtēja deputāts.

"Vienotības" galvenais stratēģiskais uzdevums ir mobilizēties 2021.gada pašvaldības vēlēšanām. Ašeradens uzsvēra, ka pienācis laiks Rīgā atgriezt tās spožumu. Tāpat būtiski partijai piesaistīt jaunus cilvēkus.

Domājot par "Vienotības" valdes vēlēšanām, Ašeradens partijas biedrus mudināja domāt par dzimumu līdztiesību. Viņš akcentēja, ka vienlīdzībai būtu jākļūst par partijas mērķi.

"Gaidāms sarežģīts laiks. Politika nav vienkārša, bet "Vienotībai" jāseko savai sirdsapziņai, necenšoties sacensties ar populistu dāsnajiem solījumiem," uzsvēra partijas vadītājs.

Uz augšu
Back