Apsekojot mājokļus, Ķekavas dome piespiedusi noslēgt teju 500 jaunus atkritumu apsaimniekošanas līgumus

FOTO: Īriss Sviklis/LETA

Ķekavas novada pašvaldības speciālisti šogad klātienē apsekojuši tās mājsaimniecības, kuru īpašnieki joprojām nav noslēguši līgumu par sadzīves atkritumu izvešanu, kā rezultātā izdevies panākt 485 jaunu līgumu parakstīšanu, informēja domes pārstāve Vineta Vītoliņa.

"Šādu soli pašvaldība spēra, lai novērstu nelegālu atkritumu izmešanu tam neparedzētās vietās, piemēram, mežos vai daudzdzīvokļu mājām paredzētajos atkritumu konteineros, un veicinātu iedzīvotāju atbildīgu attieksmi un rīcību pret vidi," skaidroja Vītoliņa.

Pateicoties klātienes vizītēm, patlaban mājsaimniecību noslēgto līgumu skaits ar atkritumu apsaimniekotāju Ķekavas novadā - SIA "Clean R" - pieaudzis par vairāk kā 11%, kas ir par 485 līgumiem vairāk nekā gada sākumā. 2019.gada 1.septembrī, neieskaitot daudzdzīvokļu mājas, pašvaldībā ir noslēgts 4861 atkritumu apsaimniekošanas līgums, no kuriem 4483 ir par privātmājām, bet 378 - par uzņēmumiem.

Kā skaidro Ķekavas domes Īpašumu pārvaldes speciālisti, vispirms klātienē tiek apsekota mājsaimniecība, kura nav noslēgusi līgumu par atkritumu apsaimniekošanu, un, ja konstatē, ka māja ir apdzīvota, tad tiek sagatavota vēstule īpašniekam ar lūgumu ne vēlāk kā 30 dienu laikā no vēstules saņemšanas dienas noslēgt līgumu ar sadzīves atkritumu apsaimniekotāju.

"Dārza mājām, kurās uzturas tikai sezonāli, piemēram, tikai vasaras periodā, ir iespēja noslēgt līgumu ar SIA "Clean R" par atkritumu apsaimniekošanu konkrētā periodā," piebilda Vītoliņa.

Pēc atvēlētā laika atkārtoti tiek apsekots konkrētais īpašums. Ja arī tad vēl nav noslēgts līgums, lai gan vizuālas pazīmes liecina, ka īpašums ir apdzīvots un tajā tiek radīti atkritumi, informācija tiekot nodota Reģionālajai pašvaldības policijai ar lūgumu uzsākt administratīvo lietvedību.

Līdz šim ir apsekotas mājsaimniecības tādās novada apdzīvotās teritorijās kā Ziedonī, Krustkalnos, Lapeniekos, Baložos, Rāmavā, Mākoņkalnā un Katlakalnā. Pašvaldības speciālisti darbu turpina, lai būtu apzināts viss Ķekavas novads, proti, vēl atlikusi Ķekavas, Plakanciema, Daugmales un Dzērumu teritorija.

Vietvara atgādina, ka saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu un Ķekavas novada saistošajiem noteikumiem nekustamā īpašuma īpašniekiem ir pienākums slēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu ar to atkritumu apsaimniekotāju, kas noslēdzis sadarbību ar Ķekavas domi.

Līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju SIA "Clean R" iespējams noslēgt gan klātienē, gan interneta vietnes "www.cleanr.lv" sadaļā "e-pakalpojumi", autorizējoties ar internetbankas starpniecību.

Uz augšu