Mārupē plāno par 11,5% palielināt siltumenerģijas tarifu

FOTO: pixabay.com

AS "Mārupes komunālie pakalpojumi" iesnieguši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) siltumenerģijas tarifu, kas paredz, ka maksa par siltumenerģiju Mārupē, Tīrainē un Skultes ciemā pieaugs par 11,5% un būs 56,07 eiro par megavatstundu (MWh), liecina SPRK informācija. 

Ņemot vērā veikto katlu nomaiņu Skultes ciemā, kā arī kurināmā, pamatlīdzekļu nolietojuma un darba samaksas izmaksu izmaiņas, "Mārupes komunālie pakalpojumi" iesnieguši jaunu siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu projektu Mārupes, Tīraines un Skultes ciemā - 56,07 eiro par MWh bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Tas ir par 5,75 eiro par MWh jeb 11,4% vairāk nekā pašreiz piemērojamais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs - 50,32 eiro par MWh bez PVN.

Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli, SPRK 5.novembrī plkst.12 Mārupes novada domē, Daugavas ielā 29, Mārupē, organizē uzklausīšanas sanāksmi. Tajā komersanta pilnvarotais pārstāvis iepazīstinās ar tarifu būtību un ekonomisko pamatojumu. 

SPRK norāda, ka "Mārupes komunālie pakalpojumi" aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts nav galīgs un vēl var mainīties tā izskatīšanas laikā.

Interesenti un mediju pārstāvji dalību sanāksmē var pieteikt līdz 4.novembrim, rakstot uz fricis.rumnieks@sprk.gov.lv vai zvanot 67873184. 

Ikvienam sanāksmes dalībniekam būs iespēja uzdot jautājumus gan komersantam, gan SPRK pārstāvjiem, kā arī izteikt savus priekšlikumus par iecerēto tarifu projektu. Uzklausīšanas sanāksmes gaita tiek fiksēta protokolā.

SIA "Mārupes komunālie pakalpojumi" dibināta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 10,545 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 2,66 miljoni eiro un peļņa - 17 115 eiro.

Uz augšu
Back