Apcietināts viens no aizturētajiem ieroču piegādātājiem Āfrikas valstīm

Ilustratīvs foto FOTO: Reuters/ScanPix

Tiesa pēc Valsts drošības dienesta (VDD) ierosinājuma kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu vienai no personām, kas aizturētas lietā par ieroču prettiesisku piegādi uz sankcijām pakļautām Āfrikas valstīm.

VDD aģentūru LETA informēja, ka visām trīs VDD aizturētajām personām piemērots aizdomās turētā statuss. Vienai personai kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, savukārt divām personām - ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

VDD joprojām nekomentē kāda veida ieroči piegādāti un vai aizdomās turētās personas ir uzņēmēji.

Jau ziņots, ka pērn 5. februārī VDD sāka kriminālprocesu par starptautisko organizāciju noteikto sankciju vai par Latvijas noteikto nacionālo sankciju pārkāpšanu. Tāpat kriminālprocess sākts par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu.

VDD šajā lietā pagājušajā nedēļā veicis piecas sankcionētas kratīšanas ar aizturētajām personām saistītos objektos Rīgā un tās apkaimē, to laikā iegūstot pierādījumus saturošus dokumentus un datu nesējus.

"Izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija liecina, ka personu grupa prettiesiski veikusi liela ieroču apjoma piegādi uz Āfrikas valstīm, pret kurām vērstas ANO un ES noteiktās sankcijas. Pēc nelikumīgajiem darījumiem veikta noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācija," teikts VDD paziņojumā.

Uz augšu
Back