Mainīsies NATO klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadība

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Ādažu bāzē šodien NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandiera amatā stāsies Ēriks Eindžels, nomainot līdzšinējo komandieri Maiklu Džonu Rīkī, tādējādi noslēdzot piektās Latvijā izvietotās kaujas grupas karavīru rotāciju, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Komandieru maiņas ceremonijā piedalīsies aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.

Uz augšu