Kariņš: Valstī jāstiprina tiesiskums un jānodrošina taisnīga nodokļu sistēma

FOTO: Paula Čurkste / LETA

2020.gadā valdības darba virsmērķiem jābūt tiesiskuma stiprināšanai un taisnīgākai nodokļu sistēmai, otrdien Ministru kabineta sēdē uzsvēra premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV). 

Šodien ministri atskatījās uz šīs valdības pirmajā darbības gadā paveikto. Kariņa vadītā valdība darbu sāka 2019.gada 23.janvārī.

Kariņš pateicās ministriem par darbu valdības pirmajā gadā, atgādinot par šīs valdības virsmērķi, proti, strādāt tā, lai tiktu celta iedzīvotāju kopējā labklājība. Premjers uzsvēra, ka arī turpmāk ir jādara viss, lai iedzīvotājiem tiktu uzlaboti pakalpojumi -  sociālās drošības, veselības aprūpes un izglītības jomās, kuras ir tieši saistītas ar gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu.

Ministru prezidents atgādināja, ka 2019.gads pagāja, veicot tā dēvēto finanšu sektora "kapitālo remontu", bet 2020.gada prioritātēm ir jābūt taisnīguma un tiesiskuma stiprināšana.

Premjers skaidroja, ka šajā gadījumā ar taisnīgumu tiek saprasta taisnīgāka nodokļu sistēma, kurā piedalās plašs iedzīvotāju loks. Savukārt ar tiesiskumu tiek saprasta tiesu prāvu ilguma mazināšana.

Kariņš arī rosināja aktīvāk domāt par iekļaujošu sabiedrību. "Lai kur bērns būtu dzimis, viņam ir jābūt tiesībām saņemt kvalitatīvu izglītību. Tāpat, neskatoties uz cilvēka veselības stāvokli, visiem ir jānodrošina vienlīdzīga veselības aprūpe. Mēs patlaban nevaram lepoties ar demogrāfiju, tāpēc jāatgādina, ka katrs cilvēks ir vērtība," uzsvēra ministru prezidents.

Uz augšu