Valmierā lokalizēts Gaujā no kanalizācijas nonākušais naftas produktu piesārņojums

Gauja palu laikā Valmierā. Ilustratīvs foto.

FOTO: Elīna Kunga/LETA

Valmierā ir lokalizēts Gaujas upē no lietus kanalizācijas sistēmas nonākušais naftas produktu piesārņojums, informēja Valsts vides dienests (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

Vakar VVD Vidzemes reģionālās vides pārvaldes inspektori saņēma informāciju par Valmieras pilsētā Gaujas upē, pie Dzelzs tilta, gar krastu redzamu naftas produktu piesārņojumu. Apsekojot norādīto vietu, VVD inspektori konstatēja, ka piesārņojuma iemesls ir naftas produktu emisija no Valmieras pilsētas lietus kanalizācijas izplūdes vietas, skaidroja Kļaveniece.

Lai novērsu tālākās naftas piesārņojuma sekas, VVD sazinājās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu. Gaujas upē izplūdušais piesārņojums tika lokalizēts, upē izvietojot naftas produktus absorbējošās bonas. Lai noteiktu naftas produktu koncentrāciju notekūdeņos, paņemti ūdens paraugi, piebilda VVD pārstāve.

Dienesta inspektori informēja pašvaldību un sazinājās ar pašvaldības uzņēmumu SIA "Valmieras ūdens", lai noskaidrotu teritorijas tvērumu, kas ir saistīta ar konkrēto lietus kanalizācijas izplūdes vietu. Tāpat VVD inspektori apsekoja kokapstrādes uzņēmuma teritoriju, kas atrodas tieši Gaujas upes malā. Uzņēmuma teritorijā netika konstatēti naftas produktu noplūdes vietas, uzsvēra Kļaveniece.

VVD uzdevis Valmieras pilsētas pašvaldībai īstenot konkrētas rīcības piesārņojuma novēršanai - veikt situācijas monitoringu, lietus savākšanas aku apsekošanu, izsūkšanu un tīrīšanu, kā arī bonu nomaiņu, ja nepieciešams, un piesārņojuma savākšanu.

Kļaveniece norādīja, ka VVD turpina apzināt visus iespējamos piesārņojuma avotus, tomēr sākotnējā analīze liecina, ka naftas produktu nonākšana Valmieras pilsētas lietus kanalizācijas tīklos saistīta ar ielu infrastruktūru. Par pieļauto vides pārkāpumu tiks ierosināta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

Uz augšu