Tiešraide: notiek Saeimas trešā ārkārtas sēde Covid-19 seku novēršanai (2)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Saeimas sēde
Saeimas sēde Foto: Ieva Leiniša/LETA

Šovakar plkst.19.45 sasaukta trešā Saeimas ārkārtas sēde šodien, kurā tiks lemts par valdībā iepriekš atbalstītajiem likumprojektiem koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 radīto seku novēršanai.

Šodien jau notika divas ārkārtas sēdes, kurās Saeima atbalstīja jau iepriekš spēkā esošos grozījumus ārkārtējās situācijas regulējumā, kā arī iesāka saistīto likumprojektu skatīšanu.

Parlamentārieši šovakar lems arī par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu pārcelšanu.

Kā ziņots, Ministru kabinets ceturtdien atbalstīja Finanšu ministrijas izstrādāto likumprojektu par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību, kurā vienuviet ietverts plašu valsts atbalsta pasākumu klāsts slimības seku novēršanai, tostarp dīkstāves pabalstu izmaksu darba ņēmējiem.

Likumprojekta mērķis ir noteikt pasākumus valsts apdraudējuma un tā seku novēršanai un pārvarēšanai (pasākumus), īpašos atbalsta mehānismus, kā arī krīzes izdevumus, kas tieši saistīti ar Covid-19 izplatības ierobežošanas finansēšanu.

Paredzams, ka Ministru kabinets noteiks nozares, kurām saistībā ar Covid-19 izplatību ir radušies krīzes izdevumi un kurām ir piemērojami likumā noteiktie pasākumi un īpašie atbalsta mehānismi. 

No likumprojekta arī izriet, ka gadījumā, ja krīzes skarto nozaru darba devējs darbinieku nenodarbina vai arī neveic darbinieka saistības izpildījuma pieņemšanai nepieciešamās darbības, šādā gadījumā tiek kompensēta darbinieka atlīdzība, kas ir līdz 75% no darbiniekam noteiktās atlīdzības, bet ne vairāk kā 700 eiro apmērā par kalendāro mēnesi. Šis tiek formulēts kā dīkstāves pabalsts, kas netiks aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātam iemaksām.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) žurnālistiem norādīja, ka dīkstāves pabalstus varētu saņemt ne tikai krīzes skarto nozaru darbinieki, bet pēc noteiktiem kritērijiem arī darba ņēmēji no plašāka nozaru loka.

"Mūsu uzdevums ir iekonservēt situāciju, saglabājot visu uzņēmējdarbības struktūru. Valsts krīzes visvairāk skarto uzņēmumu darbiniekiem maksās dīkstāves pabalstu, uz kuru sākotnēji varēs pretendēt konkrētas nozares, proti, tās, kuras cietušas Ministru kabineta lēmuma dēļ [valstī ieviest ārkārtējo situāciju]," skaidroja Reirs.

Pēc finanšu ministra stāstītā, dīkstāves pabalstu programma tiks pārskatīta vismaz divas reizes nedēļā, valdībai lemjot par nozarēm, kuru strādājošajiem būtu piešķirams dīkstāves pabalsts.

Ministru kabinets jau iepriekš atbalstīja arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ierosinājumu saistībā ar Covid-19 izplatību pārcelt Rīgas domes vēlēšanas uz šī gada 6.jūniju.

Komentāri (2)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu