"Faktiski visas tās nozares, kas līdz šim ir jau veikušas digitālo transformāciju un ir domājušas par to, kā darboties digitālajā vidē, ir šai ārkārtas situācijai gatavākas. Kā piemēru noteikti varētu minēt banku sektoru un apdrošināšanu," uzsvēra Bāliņa.
Viņa prognozēja, ka pēc tagad notiekošā strauji mainīsies ļoti daudzi uzņēmumi, kā arī kopējā izpratne par to, ko nozīmē digitalizācija. Kā piemēru Bāliņa, kura ir arī Latvijas Universitātes rektora vietniece digitālās sabiedrības jautājumos, minēja augstskolas pieredzi: "Arī Latvijas Universitātē pirms ieviest attālinātas studiju iespējas bija ļoti ilgas diskusijas, runas, vai to vajag un kā to darīt. Taču tajā brīdī, kad tu saproti, vai nu tu nodrošini studiju procesu attālināti vai studiju procesa vienkārši nav, lēmumi tika pieņemti ātri."
Bāliņa stāstīja, ka tieši pašlaik notiek ļoti straujš pieaugums mākoņtehnoloģiju izmantošanā. "Es zinu, ka ļoti daudzi uzņēmumi, kuri līdz šim finanšu vai dokumentu vadībai izmantoja sistēmas, kuras bija uz viņu pašu serveriem, tagad pāriet uz mākoņtehnoloģijām. Pēc tām tagad ir milzīgs pieprasījums un būtiski tiek palielinātas arī to jaudas, jo tur tās rezerves ir. Domāju, ka pēc šīs krīzes mēs daudz vairāk uzticēsimies mākoņtehnoloģijām, jo tās šādas krīzes situācijas ļauj risināt. Nu, piemēram, Itālijā tagad ir karantīna. Ja serveris darba vietā izslēdzas, tad neviens pat nevar aiziet un to pārstartēt, bet mākonis strādā," viņa stāstīja.