Sv, 28.05.2023.

Kučinskis: krīze ļaus vieglāk veikt "precizējumus nodokļu sistēmā"

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13
Foto: Edijs Pālens/LETA

Covid-19 izraisītā krīze ļaus daudz vieglāk veikt nodokļu sistēmas precizējumus, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pauda Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājs, kādreizējais premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Kučiskis pauda, ka šajā situācijā būtu jāpalīdz visiem. Šis nav tas brīdis, kurā būtu jāveic ļoti liela šķirošana, teica politiķis. "Bet, protams (šī krīze) ļoti izgaismoja nodokļu maksāšanas sistēmu, kāda tā ir. Šķiet, ka šobrīd būs daudz vieglāk taisīt precizējumus," viņš lēsa, piebilstot, ka to gan nesauktu par nodokļu reformu.

Vienlaikus politiķis uzsvēra, ka patlaban uzņēmējdarbības videi ir jāļauj atkopties un šobrīd "baidīt nevajadzētu".

Valdības rīcība kopumā Kučinskim patlaban šķiet "vairāk vai mazāk adekvāta", lai gan bijušas arī kļūmes, piemēram, fakts, ka pašvaldības sākotnēji nevarēja atlaist nomas maksu uzņēmējiem.

Viņaprāt, ir labi, ka valdība ieklausās un izvērtē speciālistu ieteikumus. Tai pat laikā, viņaprāt, varētu uzlabot koordināciju valsts pārvaldē. Tāpat Kučinskis domā, ka vairāk diskusijās varēja iesaistīt opozīciju. 

Vaicāts, vai šajā brīdī būtu jāturpina teritoriālā reforma, politiķis sacīja, ka viss ir atkarīgs no tā, kā nostrādās komisija. "Lielākā nelaime, ka otrajā lasījumā nevienā neieklausījās. Jautājums, kā šobrīd tiks strādāts," teica deputāts, uzskatot, ka reformas virzībā apstāties nevajag, bet ieklausīties viennozīmīgi vajag.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu