Rīgas pašvaldības policija arvien biežāk saņem izsaukumus, kas saistīti ar ģimenes vardarbību

RPP. Ilustratīvs attēls

FOTO: Ieva Makare / LETA

Rīgas pašvaldības policija (RPP) ārkārtējās situācijas laikā saņem arvien vairāk izsaukumu, kas saistīti ar vardarbību ģimenē, ceturtdien Latvijas Pašvaldību savienības organizētā videokonferencē atklāja RPP priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Aronovs.

Viņš stāstīja, ka policijas darbinieki bijuši pārsteigti, ka, sākoties ārkārtējai situācijai, palielinājies izsaukumu skaits par konfliktiem ģimenēs. Pēc viņa paustā, situāciju ietekmē ne tikai pieņemtie ierobežojumi, bet arī alkohola lietojuma pieaugums.

Trīs nedēļu laikā saņemto izsaukumu skaits par vardarbību ģimenē pieaudzis par 44 zvaniem. Aronovs norādīja, ka vidēji RPP saņem 25 izsaukumus nedēļā un skaidroja: iepriekš diennaktī tika saņemti vidēji četri tādi izsaukumi, bet šobrīd RPP ir jāreaģē uz sešiem, septiņiem izsaukumiem diennaktī.

Vienlaikus Aronovs vēstīja, ka policijas darbinieki ir pamanījuši, ka sabiedrība arvien mazāk piecieš vardarbību ģimenēs un biežāk par to ziņo.

Arī centra "Dardedze" pārstāve Laila Balode diskusijā norādīja, ka šobrīd ārkārtējās situācijas laikā bērni atrodas mājās un viņiem pašiem jāspēj tikt galā ar to, kas tajās notiek. "Līdz šim bērnudārzs, skola un brīvā laika pavadīšanas iestāde spēja laikus reaģēt, lai situācija nekļūtu nekontrolējama, taču tagad tas ir uz bērnu pleciem," pauda Balode.

Viņasprāt, ārkārtējās situācijas laikā arvien vairāk vardarbības gadījumu netiek atklāts un "sliktās lietas notiek slepenībā". "Vardarbība pret bērniem ir "nogājusi pagrīdē", un mūsu uzdevums ir palīdzēt šīs situācijas atklāt," uzskata Balode.

Jau ziņots, ka ārkārtējās situācijas laikā Latvijā par 37% palielinājies izsaukumu skaits uz ģimenes konfliktiem, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā.

Pērn laikā no 13.marta līdz 23.aprīlim uz ģimenes konfliktiem bija reģistrēti 922 izsaukumi, kas ir vidēji 22 izsaukumi dienā. Savukārt šogad identiskā laika posmā uz ģimenes konfliktiem bija reģistrēti 1454 izsaukumi, kas ir vidēji 35 izsaukumi dienā jeb par 37% vairāk, nekā 2019.gadā.

Šajos izsaukumos pieņemto policijas lēmumu par varmākas nošķiršanu skaits šogad ir samazinājies. Pērn pieņemti 94 šādi policijas lēmumi, bet šogad ārkārtas situācijas laikā pieņemti 60 policijas lēmumi par nošķiršanu.

Uz augšu