Pabriks ar sabiedroto valstu pārstāvjiem pārrunā reģionālās drošības aktualitātes

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks

FOTO: Valsts kanceleja

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) šodien tikās ar NATO paplašinātās klātbūtnes iniciatīvas dalībvalstu vēstniekiem un aizsardzības atašejiem, lai pārrunātu reģionālās drošības aktualitātes, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja aktuālākos drošības politikas jautājumus, Covid-19 pandēmijas ietekmi uz aizsardzības nozares aktivitātēm, kā arī valstu turpmāko sadarbību NATO ietvaros.

Ņemot vērā pulcēšanās ierobežojumus, Pabriks ar sabiedroto valstu vēstniekiem un aizsardzības atašejiem tiksies arī piektdien, 29.maijā.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas, Melnkalnes un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot tās solidaritāti un apņēmību aizstāvēties pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Uz augšu