Lūdz sākt kriminālvajāšanu par vairāku simtu tūkstošu eiro piesavināšanos Ventspils uzņēmumā; daļa naudas pazaudēta naktsdzīvē

FOTO: Pixabay

Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas kriminālvajāšanas sākšanai prokuratūrai nosūtījušas lietu par vairāku simtu tūkstošu eiro piesavināšanos kādā uzņēmumā Ventspilī, pavēstīja VP pārstāve Kurzemes reģiona pārvaldes Madara Šeršņova.

Viņa norādīja, ka pagājušā gada decembrī VP Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī tika sākts kriminālprocess par to, ka kāda uzņēmuma loģistikas darbinieks piesavinājies naudas līdzekļus vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka vīrieša darba pienākumos uzņēmumā ietilpa skaidras naudas saņemšana no kurjeriem, kuri naudu ieguva no klientiem, kuri, savukārt, norēķinājās par piegādāto preci. Šo naudu viņam bija jāieskaita uzņēmuma kontā, ko sākotnēji viņš arī godprātīgi darījis līdz 2018.gada beigām, bet pēc tam aptuveni gadu glabājis naudu pie sevis.

Vīrietis pēc priekšnieka pieprasījuma daļu no piesavinātās naudas, proti, aptuveni 180 000 eiro, kuru viņš glabājis mājās kurpju kastēs, atdevis, taču, kā viņš pats apgalvo, daļa no pārējās naudas esot pazaudēta - aploksne ar daļu naudas esot pazudusi, aploksne ar vēl aptuveni 20 000 eiro esot pazudusi brīdī, kad viņš baudījis nakts dzīvi Rīgā, savukārt vēl atlikušo naudu viņš esot nospēlējis spēļu automātos. Vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā un uz izmeklēšanas laiku viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saskaņā ar Krimināllikumu par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Soda apmēru noteiks tiesa.

Uz augšu
Back