Kots iegādāsies "Izdevniecību "Dienas žurnāli""

SIA "Izdevniecība "Dienas mediji"" īpašnieks Edgars Kots FOTO: Evija Trifanova/LETA

SIA "Izdevniecība "Dienas mediji"" īpašnieks Edgars Kots nolēmis iegādāties arī SIA "Izdevniecība "Dienas žurnāli"", apstiprināja Kots.

Kots pastāstīja, ka ir notikusi vienošanās par "Dienas žurnālu" īpašnieka maiņu, tomēr darījuma summu Kots neatklāja, norādot, ka tas ir komercnolēpums.

Viņš skaidroja, ka šāds lēmums pieņemts, jo "kopā ir spēks un kopā ir iespējas izdzīvot drukātam medijam".

"Dienas žurnālu" īpašnieka maiņa, saskaņā ar Kota sacīto, pašlaik neparedz redakciju saplūšanu un radošais personāls strādās, "viens otru atbalstot".

"Dienas žurnāli" pieder uzņēmumam "SM investīcijas", kas savukārt vienādās daļās pieder Jānim Maršānam un Jānim Svārpstonam.

Kā liecina portālā "Firmas.lv" pieejamā informācija, "Dienas mediju" apgrozījums 2019.gadā bija 1,882 miljoni eiro, bet gads noslēgts ar 0,579 miljonu eiro zaudējumiem. Savukārt "Dienas žurnālu" apgrozījums pērn bijis 2,249 miljoni eiro, bet gads noslēgts ar 217 358 eiro zaudējumiem.

SIA "Izdevniecība "Dienas žurnāli"" dibināta 1997.gadā, un tās pamatkapitāls ir 900 000 eiro. "Dienas mediji" izdod laikrakstu "Diena" un iknedēļas žurnālu "Sestdiena", kā arī uztur portālu "diena.lv", savukārt "Dienas žurnālu" produktu klāstā ir izdevumi "Ilustrētā Zinātne", "Ilustrētā Junioriem", "Una", "Dari Pats", "Dārza Pasaule", "Veselība" un citi.

Uz augšu
Back