Godinot filantropu Teterevu, RSU vienu no auditorijām nosauks viņa vārdā

Mecenāts Boriss Teterevs

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Godinot pirms gada mūžībā aizgājušo filantropu un ilggadējo Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) atbalstītāju, absolventu un Goda doktoru Borisu Teterevu, RSU nolēmusi viņa vārdā nodēvēt tās modernāko auditoriju, kas atrodas RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā Anniņmuižas bulvārī 26a, informēja universitātē.

RSU rektors Aigars Pētersons uzsvēra, ka Boriss Teterevs ir sniedzis nozīmīgu ieguldījumu RSU attīstībā. Viņš norādījis, ka Borisa un Ināras Teterevu kopīgi dibinātais fonds daudzus gadus ir finansiāli atbalstījis RSU Inteliģences akadēmiju, studentus un pasniedzējus, kā arī palīdzējis izstrādāt universitātes attīstības stratēģiju.

Pēc viņa paustā, fonda un universitātes sadarbība vienmēr ir bijusi "savstarpēji izprotoša un atbalstoša". Tāpat rektors pauda pateicību Inārai Teterevai, ka ģimenes labdarības fonds turpina atbalstīt RSU, veidojot jaunus, sabiedrībai nepieciešamus projektus.

Profesors norādījis, ka Borisa Tetereva vārda piešķiršana RSU modernākajai auditorijai atgādinās ikvienam RSU studentam, docētājam un augstskolas viesim par Borisa Tetereva nesavtīgo devumu augstākajai izglītībai un zinātnei. "Boriss Teterevs bija, ir un būs paraugs ikvienam RSU absolventam," uzsvēris RSU rektors.

Ņemot vērā epidemioloģiskos drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, svinīgais pasākums par godu šim notikumam notiks 2021.gada martā, kad RSU norisināsies Otrā starptautiskā zinātnes nedēļa. Tajā norisināsies vairākas starptautiskas konferences, diskusijas un meistardarbnīcas, pulcējot vairākus simtus pētnieku un studentu no visas pasaules.

RSU norādīja, ka Boriss Teterevs dzimis 1953.gada 5.novembrī, devies mūžībā 2019.gada 21.septembrī. 1980.gadā absolvēja Rīgas Medicīnas institūtu, kas tagad pazīstams kā RSU. Pēc tam deviņus gadus praktizēja Rīgas pilsētas 4.slimnīcā un Rīgas pilsētas 5.slimnīcā. Vēlāk pievērsās uzņēmējdarbībai.

2010.gadā kopā ar dzīvesbiedri Ināru Teterevu nodibināja ģimenes labdarības fondu, un universitātē minēja, ka Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsts ir bijis svarīgs simtiem studentu, docētāju, zinātnieku un absolventu.

Piešķirot dažādas stipendijas studentiem un pasniedzējiem, kā arī finansējot studiju kursu modernizācijas projektus, fonds ir atbalstījis RSU kopš savas darbības pirmsākumiem un turpina to darīt arī šodien, pauda universitātē, uzsverot, ka šogad fonds piešķīra finansējumu universitātei Covid-19 izpētei, ļaujot RSU zinātniekiem daudz straujāk un aktīvāk veikt pētījumus visas sabiedrības labā.

Uz augšu
Back