S, 30.09.2023.

Deputāts mudina veikalniekus neielaist cilvēkus bez maskām

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
Foto: Paula Čurkste/LETA

​Lai mazinātu riskus sabiedrības veselībai Covd-19 apstākļos, tirdzniecības vietām būtu jāpieņem nepopulārs lēmums neielaist pircējus bez sejas maskām, uzskata Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans.

Feldmans skaidroja, ka jautājumā par sodu politiku par Covdid-19 noteikumu neievērošanu viņš vēlētos paļauties uz tiesību ekspertiem, kuri ir izvērtējuši iespējamo soda un tā apjoma nepieciešamību par noteikto piesardzības mehānismu neievērošanu.

Deputāts uzsvēra, ka sodiem būtu jāstrādā kā preventīviem mehānismiem, atturot cilvēkus no noteikumu pārkāpšanas. Politiķis gan arī sagaida atbildīgu attieksmi no mazumtirdzniecības nozares un īpaši no lielajām veikalu ķēdēm, jo tām, kā liecina pavasara pieredze, ir iespējas kontrolēt noteikumu ievērošanu savās telpās.

Feldmans arī skaidroja, ka tirdzniecības vietām parasti ir noslēgti līgumi ar apsardzes firmām, kuru uzdevums arī ir sekot notiekošajam un noteikumu ievērošanai veikalu telpās.

"Ja mazumtirdzniecības veikals ir sociāli atbildīgs, tad varbūt nevajadzētu ielaist cilvēkus veikalos, ja viņiem nav noteikumos noteikto sejas masku.

Tāpat varētu piedāvāt bezmaksas sejas maskas pircējiem. Ja es būtu, piemēram, liels pārtikas mazumtirdzniecības ķēdes vai veikala vadītājs, tad es kā mārketinga instrumentu nodrošinātu bezmaksas maskas un apsargi nelaistu personas, kas ignorē noteikumus. Tas varētu izskatīties nepopulāri, bet vadītājiem ir jāprot lemt un rīkoties," teica Feldmans.

Kā ziņots, Tieslietu ministrija (TM) sagatavojusi grozījumus likumā, kas paredz, ka policija par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās iedzīvotājiem piemēro brīdinājumu vai līdz 50 eiro lielu naudas sodu, pastāstīja TM valsts sekretāra vietniece Laila Medina.

Minētās sankcijas paredzētas tajos gadījumos, kur saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem mutes un deguna aizsegi jālieto obligāti, norādīja Medina.

Patlaban Ministru kabineta noteikumi paredz, ka no 7.oktobra līdz 6.novembrim sabiedriskajā transportlīdzeklī transportlīdzekļa vadītāji, kuri nav atdalīti ar fizisku barjeru no pasažieriem, kā arī pasažieri, izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam, lieto mutes un deguna aizsegus.

Tāpat no 14.oktobra līdz 6.novembrim iedzīvotāji, izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam, darbinieki, kuri no apmeklētājiem nav nodalīti ar fizisku barjeru, lieto mutes un deguna aizsegus kultūrvietās un izstāžu norises vietās, tirdzniecības vietās un sabiedriskā transporta pakalpojuma sniegšanas vietās. Tāpat mutes un sejas aizsegi jālieto reliģiskās darbības veikšanas vietās, ja tur netiek rīkots pasākums.

TVNET jau rakstīja, ka patlaban Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums paredz atbildību par izolācijas, pašizolācijas, karantīnas vai mājas karantīnas, kā arī pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu. Par to piemēro naudas sodu fiziskajai personai no 10 līdz līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai - no 140 līdz 5000 eiro.

Savukārt par personai noteiktā pienākuma iekļaut ziņas personu uzraudzības informācijas sistēmā jeb anketas "covidpass.lv" nepildīšanu piemēro naudas sodu no desmit līdz 2000 eiro.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu