Daugavpilī ar Covid-19 inficējušies bezpajumtnieki un atskurbtuves klienti

FOTO: AFP/SCANPIX

Daugavpilī ar Covid-19 ir inficējusies virkne personu bez noteiktas dzīvesvietas, kuri ir daļa no vietējās slimnīcas atskurbtuves-detoksikācijas palātās pastāvīgiem pacientiem.

Šiem cilvēkiem zināmu iemeslu dēļ nav iespējams ievērot pašizolāciju, līdz ar to tiek radīts inficēšanās risks visiem pārējiem iedzīvotājiem. Lai samazinātu Covid-19 izplatību pilsētā, Daugavpilī ar Covid-19 inficētos bezpajumtniekus izolēs atsevišķos slimnīcas boksos, aģentūru LETA informēja SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Nataļja Bikovska.

Bikovska uzsvēra, ka šie pacienti neievēro iestādes iekšējo epidemioloģisko režīmu, patvaļīgi aizejot no slimnīcas un pēc tam pastāvīgi iestājoties atpakaļ slimnīcā akūtas intoksikācijas stāvokļa noņemšanai, veidojot papildus noslodzi uz slimnīcas un pašvaldības policijas personālu, kā arī paplašinot potenciālo kontaktpersonu skaitu. Tāpēc "Daugavpils reģionālā slimnīca" valde pieņēma lēmumu turēt Covid-19 inficētas personas bez noteiktas dzīvesvietas izolācijā atsevišķos boksos līdz brīdim, kad tiks saņemti divi negatīvi Covid-19 testēšanas rezultāti pēc kārtas.

Pēc akūtas intoksikācijas stāvokļa noņemšanas pirms nosūtīšanas izolācijā katrs atskurbtuves klients tiks iepazīstināts ar turpmāku slimnīcas rīcības plānu. Gadījumā, ja konkrētais pacients nedos personīgu piekrišanu izolācijai, paralēli neievērojot vai pārkāpjot epidemioloģiskā režīma prasības, no slimnīcas puses tiks organizēta personas atsevišķa piespiedu izolācija, lai pasargātu sabiedrību no lieka inficēšanas riska.

Slimnīcā atgādināja, ka saskaņā ar Epidemioloģiskās drošības likumu personu, kura inficējusies ar infekcijas slimību vai par kuras inficēšanos ir radušās pamatotas aizdomas, var izolēt ārstniecības iestādē, ja persona nepakļaujas ārstniecības personas norādījumiem attiecībā uz ārstēšanu un noteiktā režīma ievērošanu. Tādējādi, ja persona neievēro pretepidemioloģiskos noteikumus un normas un apdraud sabiedrību, iestāde var rīkoties, lai aizsargātu sabiedrību, izolējot slimu cilvēku.

Bikovska arī informēja, ka pirmdien slimnīcā ārstējas 47 pacienti, tais skaitā septiņi ar smagu saslimstības gaitu, kuriem ir apstiprināta Covid-19 diagnoze.

Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati liecina, ka sestdien Daugavpilī reģistrēti 78 jauni Covid-19 saslimušie, un kopējais pēdējās divās nedēļās inficēto skaits sasniedzis 568 cilvēkus.

Uz augšu
Back