Kazāks: Ja nebūs veselības, nebūs arī ekonomikas

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Latvijas Bankas reputācija pēdējā gada laikā ir strauji uzlabojusies, otrdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, kurš darbu šajā amatā sāka pērn decembrī.

"Lielākais gandarījums un prieks ir par to, ka ir ļoti strauji atjaunojusies Latvijas Bankas reputācija sabiedrībā - ja gadu atpakaļ, ik pa brīdim, bija sajūta, ka reputācijas dēļ no Latvijas Bankas izvairās, tad pašreizējā brīdī pieprasījums ir tik liels, ka mēs nespējam visu apmierināt, tostarp, piemēram, ekonomikas analīzes pusē," teica Kazāks.

Viņš atzīmēja, ka Latvijas Banka plāno palielināt jaudu ekonomikas analīzes pusē. "Līdz ar to viena no lietām, ko mēs audzēsim un jau pašreizējā brīdī audzējam, ir jauda ekonomikas analīzes pusē, lai mēs varētu palīdzēt valdībai un Saeimai ar analīzi lēmumu pieņemšanai," minēja Kazāks.

Viņš arī atzīmēja, ka Latvijas ekonomika ir pierādījusi, ka ir pietiekami sīksta un noturīga, tostarp līdz šim Covid-19 krīzi Latvija ir pārvarējusi krietni labāk nekā valstis Eiropā vidēji. 

"Mēs redzam, ka diemžēl nepietika ar vienu vilni - ir otrais vilnis un ir ļoti liels risks, ka pēc tam seko vēl kāds vilnis. Līdz ar to nav dilemmas vai nu veselība, vai ekonomika, ja nebūs veselības, nebūs arī ekonomikas," sacīja Latvijas Bankas prezidents, aicinot ievērot šobrīd noteiktos drošības pasākumus, kas ieviesti Covid-19 izplatības mazināšanai, lai nebūtu jāievieš ekonomikai sāpīgāki pasākumi.

Tāpat Kazāks uzsvēra, ka atbalstam ekonomikā ir jābūt savlaicīgam, pietiekami plašam, pietiekošam un mērķētam. "Mēs nevaram atļauties pazaudēt nevienu iedzīvotāju, mēs nevaram atļauties riskēt ar nabadzības pieaugumu, mēs nevaram atļauties riskēt ar nevienlīdzības pieaugumu, jo tas nākotnē mūs visus negatīvi ietekmēs. (..) Mēģinām atbalstīt ar makšķeri, kur tas ir iespējams, nevis ar zivi," pauda Kazāks.

Jau vēstīts, ka pērn 21.decembrī Kazāks stājās Latvijas Bankas prezidenta amatā. Viņš amatā nomainīja Ilmāru Rimšēviču, kurš kopā ar uzņēmēju Māri Martinsonu ir apsūdzēts korupcijā.

Uz augšu
Back