Pandēmijas laikā Baltijas valstīs pārdošanā nonāk ekskluzīvi īpašumi

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: city24.lv

Sludinājumu vietnēs Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jaunu īpašnieku meklē desmitiem tūkstoši nekustamo īpašumu. Ņemot vērā koronavīrusa negatīvo ietekmi uz tūrisma un sabiedrisko pakalpojumu nozari, pārdošanā pēdējā laikā nonākusi arī virkne viesnīcu, muižu un citu ekskluzīvu nekustamo īpašumu.

Igaunijas uzņēmuma “RIA.com Marketplaces” analītiķi apkopojuši informāciju par spilgtākajiem ekskluzīvajiem nekustamajiem īpašumiem, kas izlikti pārdošanai nekustamo īpašumu portālos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Baltijas valstu viesnīcu tirgus cietis īpaši, jo dažādu ceļošanas ierobežojumu dēļ viesnīcas nespēja pilnvērtīgi turpināt darbību, piesaistot salīdzinoši mazākā skaitā esošos vietējos iedzīvotājus. “2020. gadā daudzas viesnīcas saskārās ar lielu problēmu - tūristu plūsmas apsīkumu. Daudzām tā dēvētajām ķēžu viesnīcām bija zināms finanšu spilvens, kas ļāva krīzi pārdzīvot, turpretī daudzām mazām viesnīcām pandēmija nozīmēja biznesa beigas. Viesnīcu darbības aizliegums, darbinieku skaita samazināšana - tas viss ietekmēja to, ka daudzas mazo viesnīcu ekskluzīvās ēkas tagad nonākušas pārdošanā. Īpaši smagi krīze skārusi Latviju, Lietuvu un Igauniju. Piemēram, Baltijai tuvējā Ukrainā situācija viesnīcu tirgū ir labāka, jo cilvēku plūsmas garants ir 40 miljonu lielais iedzīvotāju skaits, tādējādi situācija mazākās valstīs ir krietni sarežģītāka,” skaidro Igaunijas uzņēmuma “RIA.com Marketplaces” un Ukrainas nekustamo īpašumu portāla DOM.RIA.com pārstāvis Artjoms Umanets.

Latvijā šobrīd pārdošanā nonākuši daudzi ekskluzīvi nekustamie īpašumi, piemēram, bijušās viesnīcu ēkas un muižas. Ekskluzīvo īpašumu Top4 Latvijā ir šāds:

Unikāls vēsturisko un arhitektūras būvju komplekss, kas atrodas Gaujas nacionālajā parkā, 50 kilometru attālumā no Rīgas. Īpašums bija ķņaza fon Līvena dzimtas īpašumā līdz 1921. gadam. Galvenās ēkas platība ir 2735 kvadrātmetri, un visu 17 arhitektūras vienību kopējā platība ir aptuveni 20 tūkstoši kvadrātmetru. Īpašuma sastāvā ir kungu un vasaras māja, pārvaldnieka māja, ratnīca, kūts, klēts un citas ēkas. Īpašums šobrīd darbojas kā viesnīca, SPA un veselības centrs.

Zemes platība 53 hektāri.

Cena 2,95 miljoni eiro.

Foto: city24.lv

Ēka ekskluzīvā vietā pie Nacionālās operas ar kopējo platību 4000 m2. Ēkai viesnīcas statuss. Pašreizējie īpašnieki norāda, ka tajā ierīkota jauna kanalizācijas sistēma, veikta pilnīga apkures sistēmas renovācija un fasādes atjaunošana.

Zemesgabala platība 1095 m2.

Cena 10 miljoni eiro.

Foto: city24.lv

Septiņu stāvu ēka Rīgas centrā, Brīvības ielā. Ēkas platība ir 3176 m2, un saskaņā ar pašreizējo plānojumu ēkā ir 19 dzīvokļi un vairākas komercplatības vairāk nekā 600 m2 platībā.

Zemesgabala platība 875 m2.

Cena 2,65 miljoni eiro.

Viesnīca pie jūras - Rīgas jūras līča piekrastē, 45 kilometru attālumā no galvaspilsētas, tiek pārdots viesnīcu komplekss “Minhauzena Unda”. Ēku kopējā platība ir 3515 m2. Īpašumā ietilpst viesnīca ar kopējo platību 1617 m2 un telpa pasākumiem - 1898 m2. Viesnīca atrodas 300 metru attālumā no jūras, un tuvumā ir ainaviski krāšņās Saulkrastu priežu kāpas.

Zemes platība 6,28 ha.

Cena 2,9 miljoni eiro.

Foto: KV.EE

Arī Igaunijā šobrīd turīgiem investoriem iegādei tiek piedāvāta virkne iespaidīgu nekustamo īpašumu. Latvijas kaimiņvalsts nekustamo īpašumu tops ir šāds:

Unikāla muiža, kas vēstures liecībās pirmo reizi minēta 1241. gadā, atrodas 50 km attālumā no Tallinas. 1832. gadā muižu nopirka pazīstamais vācbaltiešu izcelsmes jūras ceļotājs Oto fon Kocebū, kura ceļojuma piezīmes atspoguļojās savrupmājas interjerā. Tagad tur ir viesnīca, restorāns un konferenču zāle. Ir arī izrakts pagrabs ar atsevišķu pilnībā aprīkotu virtuvi, vīna pagrabu un restorāna zāli. Savrupnamā ir 20 istabas, un tā platība ir 2803 m2. Šī muiža pēdējo 10 gadu laikā ir saņēmusi daudz titulu, tostarp "Igaunijas skaistākā māja 2013”, pirmā boutique viesnīca Igaunijā un "Boutique viesnīca ar izcilāko interjeru pasaulē 2016".

Īpašuma platība 14,6 hektāri.

Cena 3,8 miljoni eiro.

Foto: KV.EE

19. gadsimta muiža Vihterpalu ciematā - 1820. gadā celtā ēka 2600 m2 platībā atrodas 60 kilometrus no Tallinas, Harju apriņķī. Muiža savulaik piederēja baltvācu fon Knoringsu ģimenei. Galvenā ēka veidota klasicisma stilā ar krāšņu fasādi. Tajā saskaņā ar pašreizējo plānojumu ir 19 ar ekskluzīvām mēbelēm dekorēti suite numuriņi, vairākas banketu zāles, lielākā paredzēta 100 cilvēkiem. Tāpat cenā ietilpst arī SPA māja ar saunu un 12 papildu numuriņiem un pašreizējā saimnieku dzīvojamā ēka, kuri ir vēl seši numuriņi un plaša vēsturiskās tradīcijās ieturēta dzīvojamā platība.

Īpašuma platība 30 hektāri.

Cena 3,5 miljoni eiro.

Foto: KV.EE

Viesnīca “Pikk 49 Residence” atrodas Tallinas vecpilsētas centrā. 1700. gadā celtajā ēkā 2008.gadā veikta renovācija, un tajā izveidoti astoņi dzīvokļi, kā arī biroja un pirts komplekss pirmajā stāvā. Apartamenti ir no 45 līdz 80 m2 platībā un piemēroti 1-4 viesiem.

Kopējā platība 746 m2.

Cena 2,35 miljoni eiro.

Foto: Business&Asset

Latvijas kaimiņvalsts Lietuva Baltijas valstu vidū izceļas ar šobrīd dārgāko pārdošanā esošo viesnīcu, taču iegādei pieejami arī citi ekskluzīvi īpašumi, tostarp kūrorts. Lūk, četri dārgākie Lietuvas ekskluzīvie īpašumi.

Salīdzinoši nesen, 2002.gadā, būvēta viesnīca Viļņas centrā. Īpašuma kopējā platība ir 4263 m2, un tajā saskaņā ar pašreizējo plānojumu ir 88 numuriņi. Daļa no darījuma ir arī zemesgabals, uz kura ēka atrodas, 1338 m2 platībā, kurš ir Lietuvas valsts īpašums, taču ar uz 99 gadiem garantētām īres tiesībām (līdz 2096.gadam).

Cena 6,8 miljoni eiro.

Foto: aurodas.lt

Joprojām strādājoša viesnīca Viļņas vecpilsētā, pilsētas seno aizsargmūru un to centrālo Aušras vārtu tuvumā. Ēka būvēta 1940. gadā, un 2013. gadā tajā veikta renovācija. Trīs stāvu ēkas kopējā platība ir 815 m2, un tajā lietošanai pieejams arī puspagrabs un bēniņi. Viesnīcā šobrīd ir kopumā 18 numuriņi, restorāns pagrabstāvā un SPA. Numuriņi izvietoti ēkas 2.-3. stāvā un bēniņos, un vairākām istabām ir terases.

Cena 2,8 miljoni eiro.

Kūrorts “Aerodream” mežainajā un klusajā Traķu apvidū, 45 minūšu attālumā no Viļņas starptautiskās lidostas. Viesnīca un kūrorts šajā vietā darbojas kopš 2005. gada. Ēku komplekss, kurā ir gan ēkas ar numuriņiem un atsevišķām guļvietām, gan apartamenti, kopumā var uzņemt līdz 150 cilvēkiem vienlaikus. Kūrortā ir atsevišķa ēka konferencēm un banketiem ar kapacitāti uzņemt 500 viesus, kā arī restorāns.

Teritorijas kopējā platība 4 hektāri.

Cena 1,9 miljoni eiro.

Viesnīca Viļņas vecpilsētā, netālu no arhitektoniski krāšņās Sv. Annas baznīcas. Ēka 234 m2 platībā būvēta 1940. gadā. Neskatoties uz to, ka ēkā ir tikai daži numuriņi viesiem, nekustamā īpašuma augsto cenu nosaka ekskluzīvā atrašanās vieta.

Cena 700 tūkstoši eiro.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu