Aicina nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu
Daudzviet ceļi apledojuši

Ilustratīvs foto. FOTO: Billion Photos, Shutterstock.

Valsts policija aicina marta sākumā autovadītājus nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu.

Normatīvie akti paredz, ka no 1.decembra līdz 1.martam visiem automobiļiem vai autobusiem, kura pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos.

Valsts policija aicina autovadītājus nesteigties ar riepu nomaiņu marta sākumā, bet sekot līdzi laikapstākļiem, jo tie aizvien ir mainīgi un ceļi daudzviet ir slideni.

Tāpat policija atgādina autovadītājiem, ka

laikā no 1.maija līdz 1.oktobrim ir aizliegts braukt ar transportlīdzekli, kuram riepas ir aprīkotas ar radzēm.

Šorīt apledojums apgrūtina braukšanu pa daudziem valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem visā valsts teritorijā, informēja "Latvijas valsts ceļi".

Šorīt apgrūtināti braukšanas apstākļi ir pa Rīgas apvedceļu visa maršruta garumā, pa Bauskas šoseju no Rīgas līdz Dimzukalnam, pa Jelgavas šoseju visā maršruta garumā, pa Liepājas šoseju no Rīgas līdz Anneniekiem un no Blīdenes līdz Skrundai, kā arī pa Ventspils šoseju no Rīgas līdz Kūdrai un no Talsiem līdz Usmai.

Tāpat apgrūtināti braukšanas apstākļi ir pa Rēzeknes šoseju visa maršruta garumā, pa Grebņevas - Medumu šoseju visa maršruta garumā, pa Daugavpils un Rēzeknes apvedceļiem, pa Kokneses šoseju un pa Daugavpils šoseju no Saulkalnes līdz Pāterniekiem.

Pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Aizkraukles, Balvu, Daugavpils, Dobeles, Gulbenes, Jelgavas, Krāslavas, Ludzas, Ogres, Preiļu, Rēzeknes, Saldus un Talsu apkārtnēs.

Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 101 "Latvijas autoceļu uzturētāja" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Uz augšu
Back