Aptauja: Pandēmijas laikā Latvijas uzņēmumi zaudē klientus, jo trešdaļa iedzīvotāju nespēj ar tiem sazināties

TVNET | FINANCENET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Pexels

36% iedzīvotāju pēdējā gada laikā no kāda uzņēmuma nav iegādājušies preces vai pakalpojumus, jo nav varējuši ar to sazināties vai nav saņēmuši savlaicīgu atbildi uz uzdoto jautājumu. Piektā daļa Latvijas iedzīvotāju šādu situāciju ir pieredzējuši vairākas reizes, liecina mobilo sakaru operatora “Tele2” un pētījumu centra “SKDS” veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja.

Aptaujātie atzīst, ka ļoti novērtētu, ja nesazvanītā uzņēmuma pārstāvis vēlāk sazinātos ar klientu, lai noskaidrotu viņa vēlmes un vajadzības. Pozitīvi šādu uzņēmuma rīcību vērtētu gandrīz 82% Latvijas iedzīvotāju.

“Aptaujas dati spilgti parāda, cik būtiska loma ir labai klientu apkalpošanai, jo tas tiešā veidā var ietekmēt uzņēmuma ienākumus. Proti,

katrs trešais Latvijas iedzīvotājs meklēs citu konkrētās preces pārdevēju vai kāda pakalpojuma sniedzēju, ja nevarēs ātri un ērti sazināties ar sākotnēji nolūkoto uzņēmumu,”

stāsta “Tele2” komercdirektors Raivo Rosts. “Ikvienam uzņēmumam arī ir jāapzinās, ka viens neatbildēts potenciālā klienta zvans vai uzdotais jautājums e-pastā tam izmaksās aptuveni 120 eiro, kā liecina “SKDS” veiktā uzņēmēju aptauja. Diemžēl daudzi uzņēmumi šos jautājumus palaiž garām, jo tikai 18% Latvijas uzņēmumu pastāv ienākošo klientu jautājumu uzskaite.”

Neapšaubāmi, ka pandēmijas laikā klientu apkalpošanas loma ir būtiski pieaugusi, it īpaši ņemot vērā, ka daudzas preces un pakalpojumus klienti var iegādāties tikai attālināti. “Tele2” un “SKDS” veiktās uzņēmēju aptaujas dati rāda, ka visbiežāk klienti ar uzņēmumiem sazinās telefoniski (76,6%), e-pastā (60,6%) un sociālajos tīklos (23,6%).

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu