Otrā un trešā līmeņa slimnīcās īpašās nodaļas Covid-19 pacientiem pagaidām slēgs

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Gaiļezers" tiek uzsākta farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas pret Covid-19 injicēšana. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Turpinot samazināties kopējai saslimstībai ar Covid-19, tostarp pacientu skaitam, kam nepieciešama slimības ārstēšana slimnīcā, otrā un trešā līmeņa slimnīcās vairs nebūs īpašu nodaļu Covid-19 pacientiem.

No pirmdienas Covid-19 pacientu ārstēšana tiks koncentrēta klīniskajās universitātes un lielajās reģionālajās slimnīcās, informēja Veselības ministrijā.

Pārējās līdz šim Covid-19 pacientu ārstēšanā iesaistītās slimnīcas joprojām saglabās gatavību nodrošināt Covid-19 pacientu ārstēšanu, ja tas būs nepieciešams.

Šāds lēmums pieņemts Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēdē. Vienlaikus lemts, ka

otrā un trešā līmeņa slimnīcas gadījumā, ja epidemioloģiskā situācija strauji pasliktinās, ir gatavas divu dienu laikā sākt Covid-19 pacientu uzņemšanu un ārstēšanu,

pārprofilējot gultasvietas.

Ar Covid-19 saslimušo stacionēto pacientu skaits pēdējās nedēļas laikā samazinājies vēl par 28%, vidēji dienā sasniedzot ap 20 cilvēkiem, savukārt ikdienā slimnīcā ārstējas vidēji ap 260 pacientiem.

Lai Covid-19 izplatība samazinātos vēl straujāk un tiktu novērsti riski straujam saslimstības pieaugumam rudenī, Veselības ministrija un speciālisti aicina ikvienu cilvēku vakcinēties pret Covid-19.

Jau ziņots, ka laikā, kad valstī bija vēroja ļoti augsta saslimstība ar Covid-19, šo pacientu ārstēšana tika nodrošināta īpašās nodaļās visās daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcās.

Uz augšu
Back