Glābējiem darba pilnas rokas: saņemti izsaukumi uz 17 mežu ugunsgrēkiem

Ugunsgrēks Pemmes purvā. FOTO: Ingus Evertovskis/VUGD/Twitter.com

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aizvadītajā diennaktī saņēmis 117 izsaukumus – 74 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 17 bija meža ugunsgrēki, 25 uz glābšanas darbiem, bet 18 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst.09.13 VUGD saņēma izsaukumu uz Siguldas novada Lēdurgas pagastu, kur deg mežs un purvs. Notikuma vietā strādā Valts meža dienests (VMD), VUGD ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Inčukalna, Krimuldas un Lēdurgas BUB ugunsdzēsēji. Dzēšanas darbos tika iesaistīts arī NBS Gaisa spēku helikopteru un Valsts robežsardzes helikopteru. Iestājoties tumsai, notikuma vietā situāciju uzraudzīja VUGD amatpersonas, VMD un Krimuldas BUB pārstāvji un no rīta piesaistīti papildu resursi, lai dzēšanu turpinātu.

Kuldīgas novada Rendas pagastā turpinās ugunsgrēka dzēšana, kur deg kūdras lauks un divas kūdras kaudzes. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts svētdien plkst.15.54 un dzēšanas darbos tika iesaistīt arī objekta traktortehnika un personāls, savukārt VMD dzēšanai iesaistīja arī NBS Gaisa spēku helikopteru.

Vakar plkst.15.25 VUGD saņēma izsaukumu uz Talsu novada Valdgales pagastu, kur dega labības lauks 40 hektāru platībā. Plkst.18.55 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.14.07 tika saņemts izsaukums uz Ādažu novada Iļķeni – dega sausā zāle 3,5 hektāri un meža zemsedze 220 kvadrātmetru platībā. Plkst.18.12 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.12.12 izsaukums uz Aizkraukles novada Skrīveru pagastu, kur dega mežs 1,1 hektāra platībā. Plkst.22.32 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī 12 gadījumos tika dzēsti ugunsgrēki, kur dega rugāju lauki, astoņos gadījumos – labības lauki, divos gadījumos dega gan labība, gan rugāji, bet

četros gadījumos uguns no degošiem rugāju laukiem bija izplatījusies arī blakus esošajos mežos.

Limbažu novada Katvaru pagastā dega kombains, Dienvidkurzemes novada Dunalkas pagastā – putekļi uz kombaina, bet Valmieras novada Jeru pagastā dega siena prese, salmi, labības rugāji un arī meža zemsedze.

Līdz ar ražas novākšanas laika sākumu pieaug izsaukumu skaits, kur deg labības rugāji, siena ruļļi un lauksaimniecības tehnika. Ugunsgrēku skaitu lauksaimniecības nozarē un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram,

transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu.

Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina.

Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki,

jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties lauksaimniecības tehniku, citām automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Uz augšu
Back