Latvijai lūdz patvērumu Afganistānas pilsētas bijušais mērs
Papildināts

Artis Pabriks. FOTO: Latvijas armija

Patvērumu Latvijai lūdzis Afganistānas pilsētas Meimanas bijušais mērs, šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīt panorāma" teica aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Fārjābas provinces galvaspilsētas Meimanas bāzē savulaik bija izvietoti Latvijas karavīri.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (NA) aģentūrai LETA apstiprināja, ka patvērums lūgts, sazinoties ar viņu. Helmanis pastāstīja, ka bijušais Meimanas mērs lūdzis viņam palīdzību, jo islāmistu grupējums "Taleban" draud nogalināt bijušo amatpersonu. Draudi pastāv arī viņa ģimenei.

Pašlaik Meimanas bijušais mērs ar ģimeni atrodas Afganistānā.

Meimana ir Ogres sadraudzības pilsēta. Patvērumu lūgušais politiķis savulaik ir viesojies Latvijā.

Jau ziņots, ka Pabriks lūdzis identificēt tos afgāņu pilsoņus, kuri palīdzējuši Latvijas misijai Afganistānā, un izskatīt iespēju tiem piešķirt patvērumu.

Pēc Pabrika teiktā, runa varēt būt par līdz 15 ģimenēm, kam Afganistānā, pie varas nākot islāmistu grupējumam "Taleban", draud briesmas.

Aizsardzības ministrs atzina, ka bēgļu no Afganistānas kļūs vairāk. Viņš situāciju Afganistānā raksturoja kā traģisku.

Pēc Pabrika domām, kļūda bija Rietumvalstu militāro spēku bezierunu atvilkšana no Afganistānas. Tas ļāvis "Taleban" strauji pārņemt varu un ieiet galvaspilsētā Kabulā.

Jau ziņots, ka kopš pagājušās nedēļas talibi pārņēmuši savā kontrolē lielāko daļu valsts teritorijas, sakaujot Afganistānas drošības spēkus, pārvelkot tos savā pusē vai liekot tiem bēgt, neraugoties pat uz zināmu ASV aviācijas atbalstu.

Svētdien "Taleban" kaujinieki bez cīņām ienākuši Afganistānas galvaspilsētas Kabulas priekšpilsētās.

Uz augšu
Back