Sv, 14.08.2022.

Rīgas pašvaldība līdzfinansēs pieslēgumu projektēšanu centralizētajai kanalizācijas sistēmai

TVNET/LETA
Rīgas pašvaldība līdzfinansēs pieslēgumu projektēšanu centralizētajai kanalizācijas sistēmai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada velojoslas un gājēju celiņa remontdarbi.
Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada velojoslas un gājēju celiņa remontdarbi. Foto: Īriss Sviklis/LETA

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja šodien atbalstīja saistošo noteikumu projektu, kas paredz līdzfinansēt pieslēgumu projektēšanu centralizētajai kanalizācijas sistēmai vairākās galvaspilsētas apkaimēs, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Pašvaldības uzņēmums "Rīgas ūdens" sācis jaunu centralizēto ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu būvniecību Berģos, Imantā un Beberbeķos, kā arī šī gada laikā plāno sākt jaunu inženiertīklu izbūvi daļā Teikas, Ziepniekkalna un Imantas.

Centralizēto tīklu izbūves rezultātā tiks papildus nodrošināta centralizētā kanalizācijas tīkla pieejamība nekustamajiem īpašumiem ar 2959 iedzīvotājiem Berģos, Imantā un Beberbeķos un 900 iedzīvotājiem Teikā, Ziepniekkalnā un Imantā.

Faktisko pieslēgumu būvniecība Rīgas aglomerācijā iedzīvotājiem patlaban vidēji aizņem no četriem līdz sešiem mēnešiem. Atbilstoši normatīvo aktu prasībām pirms būvdarbu sākšanas ir jāveic pieslēguma projektēšana, kam vidēji nepieciešamas 94 dienas.

Lai noteiktajā termiņā sasniegtu iznākumu rādītājus, ir svarīgi pēc iespējas savlaicīgi sākt pieslēgumu projektēšanu.

Lai iedzīvotāji varētu savlaicīgi sākt pieslēgumu projektēšanu un saņemt pašvaldības līdzfinansējumu, saistošajos noteikumos ir paredzēts pašvaldības līdzfinansējums.

Rīgas pašvaldības budžetā 2021.gadam līdzfinansējumam nekustamā īpašuma pieslēgšanai centralizētajai ūdensapgādes vai kanalizācijas sistēmai ir plānoti 2,3 miljoni eiro.

Lai saņemtu pašvaldības līdzfinansējumu pieslēguma projektēšanai, nekustamā īpašuma īpašniekam būs jāiesniedz SIA "Rīgas ūdens" iesniegums, kuram pievienota saskaņā ar normatīvo aktu prasībām izstrādāta un saskaņota būvniecības ieceres dokumentācija.

Pieteikumi iesniedzami nākamā gada 1.decembrim, ja dzīvojamā māja ir nodota ekspluatācijā vai līdz 2023.gada 30.decembrim, ja dzīvojamā māja ir jaunbūve.

Saistošie noteikumi jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu