O, 26.09.2023.

Linkaits: Reģionālo pasažieru pārvadājumiem papildu finansējums tiks atrasts

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits Foto: Paula Čurkste/LETA

Nepieciešamais papildu finansējums sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai ar autobusiem, lai netiktu pārtraukta pakalpojumu sniegšana reģionālās nozīmes maršrutu tīklā, tiks atrasts, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Kā norādīja Linkaits, katru gadu valsts budžetā pietrūkst līdzekļu pasažieru pārvadājumiem reģionālajos autobusu maršrutos, "jo bāzes budžetā šie līdzekļi tradicionāli mums netiek iedalīti cik nepieciešams".

"Taču katru gadu mēs tos atrodam sadarbībā ar Finanšu ministriju. Tāpat būs arī šogad," skaidroja ministrs.

Kā sacīja Linkaits, finansējuma apjoms nav atkarīgs no satiksmes ministrijas, jo budžeta bāzē šo līdzekļu nav. "Tomēr Finanšu ministrija šo situāciju labi apzinās, tādēļ gada beigās no līdzekļu atlikumiem, no tām pozīcijām, kur līdzekļi nav iztērēti, tiek "sakasīti" šie nepieciešamie līdzekļi arī pasažieru pārvadājumiem," norādīja ministrs.

Kā ziņots, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija (LPPA) aicināja Ministru kabinetu nekavējoties lemt par papildu 14 miljonu eiro piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai ar autobusiem, lai netiktu pārtraukta pakalpojumu sniegšana reģionālās nozīmes maršrutu tīklā.

Asociācijas prezidents Ivo Ošenieks informēja, ka oktobrī pārvadātāji, kas sniedz sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālās nozīmes maršrutos, no pasūtītāja - valsts SIA "Autotransporta direkcija" (ATD) - nav saņēmuši kārtējā avansa maksājumus.

Ar pārvadātājiem noslēgtie līgumi un Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka avansa maksājumam ir jābūt 95% apmērā no pārvadātāju zaudējumiem, taču ATD, kas ir līgumslēdzējs no valsts puses, pēc Ošenieka teiktā, ilgstoši ignorē normatīvos aktus un virza Sabiedriskā transporta padomei uz apstiprināšanu neatbilstošus finanšu līdzekļus avansa norēķiniem.

Tādēļ asociācija aicina valdību nekavējoties lemt par papildu līdzekļu piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai ar autobusiem, bet Satiksmes ministriju izvērtēt ATD vadības spēju efektīvi vadīt nozari.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu