Mūrniece: Par sertifikāta nepieciešamību deputātiem Saeimā jāpieņem atsevišķs lēmums

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece FOTO: Zane Bitere / LETA

Saeimai būtu jāpieņem atsevišķs lēmums, ka parlamenta deputātiem jābūt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Mūrniece norādīja, ka pēc Saeimas Prezidija lūguma ir saņemti tiesību ekspertu - parlamenta Juridiskā biroja, Jāņa Plepa un Kristīnes Līces - atzinumi,

kuros norādīts, ka, lai attiecībā uz Saeimas deputātiem attiecinātu nosacījumu par vakcinēšanos, parlamentam par to būtu jālemj vēlreiz.

19

Gaidāmajā regulējumā varētu paredzēt līdzīgu principu kā valsts pārvaldes darbiniekiem, ka deputāts, kuram nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, nesaņem atalgojumu, pauda Mūrniece. Komentējot to, ka nevakcinētie un nepārslimojošie valsts iestāžu darbinieki nevarēs veikt darba pienākumus, Mūrniece norādīja, ka Saeimā būtu jādebatē, vai šādu ierobežojumu attiecināt arī uz deputātiem.

Kā skaidroja Saeimas priekšsēdētāja, parlaments nosacījumus attiecībā uz deputātiem var pieņemt vai nu kā lēmumu, vai kā jaunu likumu, vai arī kā priekšlikumu kādā no atvērtajiem likumprojektiem.

Atbilstoši ekspertu atziņām, neapstrīdamākais un skaidrākais risinājums būtu jauna likuma pieņemšana.

19

Mūrnieces ieskatā Saeimai būtu jārīkojas visai strauji, jo tuvojas 15 novembris, kad atbilstoši ārkārtējās situācijas regulējumam valsts pārvaldes darbiniekiem būs jābūt vakcinētiem. Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka nevar būt tā, ka deputāti ir lēmuši tikai par citu pienākumiem un sevi uzskatītu par izņēmumu.

Par to, kā parlamentam rīkoties, vēl būs jāspriež Prezidijā un kopā ar citiem kolēģiem Saeimā, norādīja politiķe.

Saeimas priekšsēdētāja pauda, ka ārkārtējās situācijas rīkojums morāli attiecas uz deputātiem, bet ar juridisko piemērošanu ir neskaidrības. Mūrniece skaidroja, ka Saeimas priekšsēdētājs un Saeimas Prezidijs nevar deputātu atstādināt no pienākumu pildīšanas, jo Saeimas priekšsēdētājs un Prezidijs nav deputātu darba devēji.

Uz augšu
Back