C, 18.08.2022.

Konkursā uz sabiedrisko mediju ombuda amatu saņemti trīs pieteikumi

TVNET/LETA
Konkursā uz sabiedrisko mediju ombuda amatu saņemti trīs pieteikumi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Noslēdzoties pieteikumu iesniegšanas termiņam konkursā uz sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu ombuda amatu, noteiktajā laikā ir saņemti trīs pieteikumi, pavēstīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekle Sanita Upleja-Jegermane.

Saskaņā ar likumu SEPLP izsludināja atklātu konkursu uz šo amata vietu, aicinot pieredzējušus mediju nozares profesionāļus un ekspertus pieteikt savu dalību konkursā. Konkurss izsludināts 8.novembrī, un pieteikumu iesniegšanas termiņš bija 26.novembris.

Atbilstoši konkursa nolikumam amata pretendentus vērtēs konkursa komisija trīs kārtās, un pēdējā kārtā ombuda amata kandidatūra tiks saskaņota ar sabiedrisko mediju ētikas padomēm, kā to paredz Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likums.

Komisijas sastāvā darbojas SEPLP locekļi Jānis Siksnis, Upleja-Jegermane un Jānis Eglītis, kā arī ar novērotāja un padomdevēja tiesībām - Skaidrīte Lasmane, kuru deleģējusi Latvijas Mediju ētikas padome. Par konkursa komisijas nominētā kandidāta ievēlēšanu amatā gala lēmums jāpieņem SEPLP.

SEPLP norāda, ka sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu ombuds ir jauns sabiedriski nozīmīgs amats, kura ieviešanu paredz jaunais Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likums, kas ombuda izvēli atklātā konkursā un ievēlēšanu amatā uz pieciem gadiem uztic SEPLP.

Saskaņā ar likumu sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu ombuds pārrauga sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu sniegto pakalpojumu atbilstību likumā noteiktajam sabiedrisko mediju darbības mērķim nodrošināt sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu efektīvu un atklātu pārvaldību, neatkarību, atbildīgumu sabiedrības priekšā un veicināt to kvalitatīvu darbību.

Ombuds pārrauga arī sabiedrisko mediju darbības atbilstību likumā noteiktajiem sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbības pamatprincipiem, sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu ētikas kodeksiem un redakcionālajām vadlīnijām. Tāpat ombuds pēc savas iniciatīvas vai uz personu iesniegumu pamata sniedz atzinumus par sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmu un pakalpojumu atbilstību minētajiem dokumentiem.

Likumā noteikts, ka sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu ombuds veicina sabiedrības medijpratību un uztur personisku saikni ar sabiedrību, kā arī pēc sabiedrisko mediju lūguma sniedz konsultācijas jautājumos, kas saistīti ar to ētikas kodeksiem un redakcionālajām vadlīnijām.

Paredzēts, ka ombuds ne retāk kā reizi gadā publicē SEPLP tīmekļvietnē un sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu tīmekļvietnēs ziņojumu par savu darbu.

Amatā strādājošajam alga tiek solīta 2850 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu