Viņš pavēstīja, ka Latvijas vēstniecība Beļģijā ir saņēmusi informāciju no Zēdelgemas pašvaldības, ka starptautisko vēsturnieku simpozijs par sarežģītajiem vēstures notikumiem saistībā ar vairāk nekā 12 000 latviešu karagūstekņu nonākšanu Zēdelgemā ir noslēdzies
ar rekomendāciju pārvietot pieminekli "Latvijas stāvstrops brīvībai" no tā pašreizējās atrašanās vietas.
Beķeris uzsvēra, ka ĀM nevar komentēt apsvērumus, kas noveduši pie šādas rekomendācijas. ĀM vienlaikus norāda, ka vēsturnieki rosinājuši plašāk pētīt sarežģītos Otrā pasaules kara jautājumus kontekstā ar Zēdelgemas karagūstekņu nometni. Ārlietu dienests vienmēr ir starptautiski skaidrojis Latvijas 20.gadsimta vēstures traģiskās lapaspuses.
Kopš šī jautājuma aktualizācijas Latvijas vēstnieks Beļģijā Andris Razāns ir bijis pastāvīgā saziņā ar Zēdelgemas pašvaldību un nākamajā nedēļā apmeklēs to klātienē, lai ar pilsētas vadību pārrunāto turpmāko rīcību. Pašvaldība par turpmāko notikumu gaitu tā vēlas apspriesties ar Latvijas Okupācijas muzeju, kas šajā jautājumā ir pilsētas partneris kopš pieminekļa uzstādīšanas brīža.
ĀM preses sekretārs atzīmēja, ka piemiņas vietas liktenis ir un būs Latvijas ĀM un Latvijas vēstniecības Beļģijā uzmanības lokā. Ārlietu dienesta mērķis ir panākt, ka tiek nodrošināta cieņpilna un objektīva attieksme pret mūsu valsts un tautas vēsturi, kā arī to simbolizējošām piemiņas zīmēm un pieminekļiem.