Valsts autoceļu uzturēšana decembra pirmajās dienās izmaksājusi apmēram 2,5 miljonus eiro

Ilustratīvs attēls. FOTO: Shutterstock

Decembra pirmajās piecās dienās valsts autoceļu uzturēšana pēc sākotnējām aplēsēm ir izmaksājusi apmēram 2,5 miljonus eiro, pavēstīja VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) Komunikācijas nodaļā.

Dati par 4. un 5. decembra darbiem patlaban gan vēl tiek precizēti.

LVC norāda, ka pēc ilgstošas snigšanas patlaban turpinās ziemas uzturēšanas darbi, lai līdz trešdienai, 8. decembrim, no sniega attīrītu valsts autoceļus ar vismazāko satiksmi un zemāko uzturēšanas klasi.

Pirmajā decembra nedēļā visā valsts teritorijā pastiprināti sniga un putināja. Kā skaidro LVC, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanu noteiktajam bija iestājušies ārkārtēji laikapstākļi. Šādos laikapstākļos nav iespējams nodrošināt visu autoceļu uzturēšanu atbilstoši uzturēšanas klašu prasībām. Uzturēšanas darbi tad tiek veikti pārsvarā uz autoceļiem ar augstāku satiksmes intensitāti, lai nodrošinātu satiksmi pa tiem.

Pēc LVC vēstītā, sniega tīrīšana prioritāri tika veikta uz A, B un C uzturēšanas klases autoceļiem, D un E klases autoceļu tīrīšanu uzsāka tikai pēc augstākas uzturēšanas klases autoceļu attīrīšanas. A un B klases autoceļi tika arī apstrādāti ar pretslīdes materiālu.

Svētdien 5. decembrī A un B uzturēšanas klašu autoceļi atbilda uzturēšanas klases prasībām. Pirmdien 6. decembrī līdz plkst.14 visi valsts autoceļi ar C uzturēšanas klasi bija iztīrīti atbilstoši prasībām un atsevišķās vietās tiek veikta atkārtota aizputinājumu tīrīšana.

Uz autoceļiem ar D un E uzturēšanas klasi darbi turpinās, plānots, ka līdz trešdienai, 8. decembrim, tie tiks attīrīti. Vienlaikus attiecīgie Ministru kabineta noteikumi neparedz C, D un E klases autoceļu apstrādi ar pretslīdes materiālu vai to rievošanu.

Pastāvīgos laikapstākļos visās autoceļu uzturēšanas klasēs ir pieļaujams sniegs - A klasē 1 cm, B klasē 4 cm un C klasē 10 cm, atsevišķi aizputinājumi A klasē līdz 12 cm, B klasē līdz 16 cm, C klasē līdz 20 cm. D un E klasē prasību nav, ir paredzēta D klases autoceļu tīrīšana divas reizes ziemā un E klases autoceļu tīrīšana reizi ziemā. D klasi nosaka autoceļiem, kuriem satiksmes intensitāte mazāka par 100 transportlīdzekļiem dienā.

Uz augšu
Back