Armijas spējas reaģēt uz iespējamo situācijas pasliktināšanos uz austrumu robežas ir ļoti augstas, sacīja AM amatpersona

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Pasliktinoties situācijai uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) spējas reaģēt ir ļoti augstas, otrdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē atzina Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Garisons atgādināja, ka armijas pārstāvji robežas sargāšanā ir iesaistīti jau no jūnija. Septembrī tika nosūtīti papildu spēki.

"Mūsu spēja reaģēt ir ļoti augsta, un NBS ar Valsts robežsardzi ir veikusi plānu salāgošanu. Plāni ir gatavi. Ja būs situācijas eskalācija, tad NBS papildinājumu var nodrošināt ļoti īsā laikā," norādīja Garisons.

Jau ziņots, ka aptuveni nedēļu ir vērojami pastiprināti mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas valsts robežu.

Kopš 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 3405 cilvēki.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ nav liegta valsts robežas šķērsošana 93 cilvēkiem, savukārt kopumā šogad aizturēti 445 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja no 11.augusta līdz 10.novembrim, bet vēlāk tā pagarināta līdz 10.februārim.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš šā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Uz augšu
Back