Sv, 24.09.2023.

Pieprasītākā vieta mājas būvniecībai ir Rīgas teritorija

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Paula Čurkste/LETA

Pieprasītākā vieta mājas būvniecībai ir Rīgas teritorija, kam seko Pierīgas pašvaldības, liecina "Luminor" bankas dati.

Mājas būvniecībai Rīgas teritorijā izsniegti 11% no hipotekārajiem kredītiem, kas piešķirti mājokļa celtniecībai. Uzreiz aiz Rīgas ar 8% katrs ierindojas Mārupes un Ķekavas novadi, kam seko Babītes, Salaspils, Carnikavas un Ādažu novadi ar 6% daļu no visiem celtniecībai izsniegtajiem mājokļa kredītiem.

Pieprasītākās vietas mājas būvniecībai reģionos ir Ventspils, Tukuma un Cēsu novadi.

Privātmāju būvniecības pieprasījumu Rīgas teritorijā banka skaidro ar pieaugošo iedzīvotāju vēlmi dzīvot svaigā gaisā un zaļā vidē, bet vienlaikus tuvu galvaspilsētai, lai saglabātu iespēju izmantot pilsētas sniegtās priekšrocības, pateicoties nelielajam attālumam līdz ikdienai būtiskiem galamērķiem.

Kā liecina "Luminor" bankas dati, šā gada deviņos mēnešos māju būvniecībai pieprasīto kredītu apjoms ir pieaudzis par 30%, savukārt šim mērķim izsniegtā vidējā kredīta summa nav būtiski mainījusies salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn.

Banka to skaidro ar klientu izvēli celt mazāku mājokli būvniecības izmaksu pieauguma dēļ - iekštelpu apjoms šogad samazinājies par aptuveni 10 kvadrātmetriem, sasniedzot 160 kvadrātmetrus. Papildu aptuveni 35 kvadrātmetri vēl tiek veltīti garāžai vai terasei.

Vislielāko popularitāti joprojām saglabā mūra māju būvniecība, tomēr iedzīvotāji arvien vairāk interesējoties par koka karkasa mājām. Pieaugošo interese par šāda veida mājām "Luminor" skaidro ar to, ka to būvniecības izmaksas ir prognozējamākas, kā arī uzstādīšana notiek salīdzinoši īsākā laikā. Ap 35% no "Luminor" izsniegtā finansējuma mājokļu būvniecībai ir piešķirts tieši koka karkasa mājām.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu